logo

Anamur Reklam

Mersin’e gezici kütüphane aracı

54. Kütüphane Haftası tüm yurtta ve Mersin’de kütüphane ve kitap konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

“Yeni Nesil Çocuklar, Yeni Nesil Kütüphaneler” temasıyla gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında “İnsan kütüphaneye gidemiyorsa, kütüphane insanın ayağına gelir” ilkesiyle hizmete sunulan mevcut 44 gezici kütüphane aracına eklenen 10 yeni araç Anadolu yollarına çıktı.

AK Parti Mersin Milletvekili Ali Cumhur Taşkın, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’un katılımıyla Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğünde düzenlenen törende dağıtılan 10 yeni “Gezici Kütüphane Aracı’ndan birisinin de Mersin’e verildiğini belirterek, şunları söyledi:

“İlimize ve hemşehrilerimize hayırlı olsun. Toplumda okuma alışkanlığını geliştirmek ve yaşam boyu eğitime katkıda bulunmak için geliştirilen gezici kütüphaneler, hasta, engelli veya eve bağımlılar olarak adlandırılabilecek toplumdaki özel grupların; nüfus açısından dağınık bölgelerde yaşayanların veya benzer nedenlerden dolayı yerleşik kütüphane hizmetlerinden yararlanamayan insanların bilgi gereksinimlerini karşılamak ve bilgiye erişimde fırsat eşitliği sağlamak üzere, modern kütüphanecilik ilkelerine göre kurgulanmış taşıtlar aracılığıyla hizmet sunuyor.

Mersinli hemşehrilerimizin hizmetine sunulan “Gezici Kütüphane Aracının” hayırlı olmasını diliyor, hayatımızdan kitaplar hiç eksik olmasın temennisi ile herkese selam ve saygılarımı sunuyorum.”31 Mart 2018027 31 Mart 2018028 31 Mart 2018029 31 Mart 2018030 31 Mart 2018031

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com