logo

Anamur Reklam

MERSİN’İN TEK KADIN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI: ESİN ERKOÇ

Mersin’in tek kadın Belediye Başkan Adayı olarak seçim çalışmalarını hız kesmeden sürdüren İYİ Parti Tarsus Belediye Başkan Adayı Esin Erkoç, Tarsus’un toplam 179 mahallesinin 179’una da ayak basmaya kararlı. Erkoç, Tarsus’un nabzını tutmaya ve tüm hemşehrilerini İYİ Parti’nin güneşi etrafında birleşmeye davet ediyor.
Mersin’de tek kadın belediye başkan adayı olarak çalışmalarını sürdürmeye devam eden İYİ Parti Tarsus Belediye Başkan Adayı Esin Erkoç, sıkılmadık el, çalınmadık kapı bırakmayarak, mahalle ziyaretlerini ara vermeden sürdürüyor.
Ülkedeki kadın aday sayılarının azlığına rağmen, Mersin’in tek kadın Belediye Başkan Adayı olan İYİ Parti Tarsus Belediye Başkan Adayı Esin Erkoç, halkla buluşmaya, onların sıkıntılarını dinlemeye ve göreve geldiği andan itibaren başta kadınlar olmak üzere, tüm Tarsus halkı için projeler üreteceğini anlatmaya devam ediyor.
Yağmur çamur dinlemeden, dur durak bilmeden seçim çalışmalarını devam ettiren ve Tarsus’ta ayak basılmadık yer bırakmamayı hedefleyen Erkoç, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve İYİ Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz’ı da Tarsus ziyaretleri esnasında yalnız bırakmıyor. Herkesin mutlu ve huzurlu olması için yola çıktıklarını ve amaçlarının Mersin’e iyilik getirmek olduğunu dile getiren Esin Erkoç, Tarsus Belediyesi’nde uzun yıllar birçok noktada görev yaptı.
Kocamaz: “Bu işi başaracağına yürekten inanıyorum”
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve İYİ Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz, Tarsus Belediye Başkanlığı için adaylar arasındaki en bilgili ve tecrübeli adayın İYİ Parti Tarsus Belediye Başkan Adayı Esin Erkoç olduğunu belirterek, “Tarsuslu bizi 25 yıldır başkanlık dönemimizden tanıyor. Doğduğumuzdan beri de bir Tarsuslu olarak tanıyor. Biz zaten gönlümüzü, gövdemizi Mersin halkına adamışız. Geçmişten bu yana verdiğimiz hizmetlerle Mersin’i, Tarsus’u bir yerlere getirme düşüncesindeyiz. Bu 25 yılda çok büyük mesafe kat ettiğimizi düşünüyoruz. Esin Hanım benim yıllarca beraber çalıştığım, değer verdiğim, bir mimar olarak da, bir Belediyeci olarak da bilgisi ve birikimiyle bu işi hak eden bir arkadaşımız. Ben Tarsusluların Esin Hanım hakkında teveccühünü bekliyorum. Şu anda ortaya çıkan adayların hepsinden çok daha bilgili ve birikimli olduğunu biliyor, bu işi daha iyi başaracağına ben yürekten inanıyorum. Kendisine de başarılar diliyorum. İnşallah Mersin’de tek kadın aday olarak, özellikle kadınların Esin Hanım etrafında birleşeceğini düşünüyorum. İnşallah Tarsus’umuz için de hayırlı olacak diyorum” dedi.
İYİ Parti Tarsus Belediye Başkan Adayı Esin Erkoç, Mersin’de tek kadın aday olarak yola çıkmanın kendisi için büyük bir gurur kaynağı olduğunu ifade ederek, “Mersin’de tek kadın adayım. Bu çok gurur verici. Hem partim adına, hem ülkem adına. Mersin her zamanki gibi çok özel bir kent olduğunu, bununla birlikte bir daha gösterdi. Çünkü ülkemizde kadın adayların azlığını biliyoruz. Partimin beni aday göstermesi güzel bir davranış. Ben Tarsus’ta 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde çok güçlü geldiğimize inanıyorum. Benim amacım bütün Tarsuslu hemşehrilerimize ulaşabilmek. Çünkü başlangıç noktamız iyilik. İyilik yayalım istiyoruz. Başkanımızla Mersin’de hizmetleri birleştirelim istiyoruz. Bildiğiniz gibi Tarsus’ta İlçe Belediyesini alıp, Mersin’de de Büyükşehir Belediyesi’ni aldığımız zaman Mersin’de bütün hizmetler koordineli yürür. Zaten Başkanımla ben yıllarca birlikte çalıştık. Çalışma sistemini ve Belediyeciliği bilirim. Birlikte çok güzel işler yapacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.
“En önemli projemiz kardeşlik ve birliktelik sağlamak”
En önemli projesinin bütün vatandaşlara ulaşmak olduğunu ifade eden Erkoç, “En önemli projemiz, dostluk, kardeşlik ve birliktelik sağlamak. Eğer bunu sağlayabilirsek zaten bütün hizmetler çok güzel bir şekilde devam edecektir. Bütün insanlar beni çok sıcak karşılıyor. Herkes gülüyor, ellerini sıktığım zaman onların gözlerindeki ışığı ben hissedebiliyorum. İnşallah bu ışığı seçimlerde de yansıtacağız ve sonrasında da hep birlikte hareket ederek bu kenti yaşanabilir hale getireceğiz. Zaten öyle bir kent ama daha güzel, daha mutlu bir kent haline getireceğiz. Bütün sivil toplum kuruluşlarına çok değer veriyorum. Onlarla birlikte projeler yapmak istiyorum. Herkesin düşüncesini alarak ortak projelerle kentimizi birlikte yönetmek istiyorum” diye belirtti.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com