logo

Anamur Reklam

Mersinliler yenilenen güzergahlardan memnun

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından 17 Şubat 2018 tarihi itibariyle uygulanmaya başlanan yeni otobüs güzergâhları ve hatlarından vatandaşlar oldukça memnun.

Büyükşehir Belediyesi tarafından güvenli, konforlu ve kesintisiz toplu taşıma hizmetine kavuşan Mersinliler kısa süre önce uygulanmaya başlanan yeni otobüs güzergâhları ve hatlarından oldukça memnun kaldı. Özellikle gece seferlerinin artırılmasından duydukları memnuniyeti dile getiren Mersinli vatandaşlar, günün her saatinde Büyükşehir Belediyesinin toplu taşıma hizmetinden faydalanabilecek olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Büyükşehir’den yepyeni bir hizmet

Yapılan hizmetin çok yeni olduğunu ve zamanla vatandaşların alışacağını dile getiren Mersinli vatandaş Fikret Abaş, “Yapılan her yeni hizmet halkımızın yararına olduğu için oldukça memnunuz. Güzergâhlar ve hatlar yenilendi. Hizmet şuanda çok yeni, ancak vatandaşlar da kısa süre içerisinde alışacaklardır. Gece seferlerinin artırılması özellikle hastane seferlerinin artırılması çok iyi oldu. Büyükşehir Belediye Başkanımıza yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

“Güzergâhlar değişince korktum ama hat sayılarının artması oldukça iyi oldu”

Mersin’de öğretmenlik yapan Zeynep Topaloğlu da “Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı bu çalışmayı çok beğendim. Ben sürekli belediye otobüsü kullanıyorum. Çünkü benim çalıştığım okula sadece belediye otobüsü gidiyor. Yeni güzergâhlardan da oldukça memnunum. İlk önce korktum güzergâhlar değişince, ancak hat sayılarının artması gece seferlerinin eklenmesi bizim için oldukça iyi oldu” şeklinde konuştu.

“Bu otobüslerle İstanbul’a bile gidersin”

Yeni güzergâh ve hatları kullandığını ve oldukça memnun kaldığını belirten Tarsuslu Havva Sarıaslan “Yeni güzergâhlar ve hatlardan çok memnunum. Az önce kullandım bu hizmeti. O kadar konforlu ve rahat ki, bu otobüslerle İstanbul’a bile gidersin. Başkanımızı çok seviyoruz. Allah kolaylık versin ona” ifadelerini kullandı.

Yenilenen güzergâhlardan ve eklenen hatlardan duyduğu memnuniyeti dile getiren Mersinli Sevgi Cengizoğlu, “Yeni araçlarla ve bu yeni düzen ile rahat bir şekilde yolculuk yapabiliyoruz. Bizlere bu imkânı sağlayan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz’a çok teşekkür ederiz. Bizler için otobüslerde olsun, duraklarda olsun, her alanda güzel işler yaptı. Rahat gidip geliyorum, çok memnunum. Özellikle kamera sisteminin olması ile her türlü kötülüğe karşı güzel önlemler alınmış. Kadınlara çok sahip çıkılıyor, kadın haklarını şoförlerimiz çok güzel savunuyor. Bizlere ve halkına verdiği değerden dolayı Belediye Başkanımızdan Allah razı olsun” dedi.

Yolculukta Belediye otobüslerini kullandığını ifade eden Emekli vatandaş Nejat Kayahan, “Biz emekli olduğumuz için ara sıra kullanıyoruz ama devamlı da hasta oluyoruz. Sefer sayılarını arttırmanın bizim için çok faydası olur. Herhangi bir durumda, gece hastalandığımızda arabamız yok ve bunlar iyi olur. Halk için çok güzel bir uygulama” şeklinde konuştu.

Büyükşehir, Mersin’in ihtiyaçları doğrultusunda çözüm üretiyor

Hızla gelişen Mersin’in ihtiyaçlarını karşılayabilmek için çözümler üretmeye devam eden Mersin Büyükşehir Belediyesi, toplu taşıma konusunda da vatandaşların uzun yıllar boyunca çektiği sıkıntıları sonlandırmak amacıyla 8 yeni otobüs hattını ulaşım ağına ekleyerek, var olan otobüs güzergâhlarını da yeniledi.

Uzun yıllar boyunca uygulanan toplu taşıma güzergâh ve hatlarının Mersin’e yeterli gelmediğini fark eden Büyükşehir Belediyesi, Mersin Üniversitesi ile birlikte yaptığı çalışmalar ve araştırmalar neticesinde Mersinlileri yeni toplu taşıma güzergâh ve hatlarına kavuşturdu.

Eski güzergâhlar ve hatlar Mersin’e yeterli değildi

Birleştirdiği bazı hatların yanı sıra,  hatlardaki yolcu yoğunluğunu da gidermek isteyen Büyükşehir Belediyesi’nin oluşturduğu yeni güzergâhlar Mersinlileri sevindirdi. Tüm hatların revize edildiği çalışmalar kapsamında, yoğun olan güzergâhlar için de ayrıca 8 yeni hat ulaşım ağına eklendi. Büyükşehir Belediyesi, yenilediği güzergâhları ve ulaşım ağına eklediği yeni hatları ile il genelinde 65 hatta 210 araç ile toplu taşıma hizmeti veriyor.

Uygulanmaya başlanan hat ve güzergâh uygulamasında oluşabilecek aksaklıkların önüne geçebilmek, vatandaşların kullanacakları hatları ve yeni numaralarını öğrenebilmeleri amacıyla hazırlanan ‘Otobüs Hatları Rehberi’ni vatandaşlar otobüslerde inceleyebiliyor. Ayrıca vatandaşlar, Mersin Büyükşehir Belediyesi resmi web sayfası olan www.mersin.bel.tr den, 444 2 153 Çağrı Merkezinden, 0324 234 17 18 ve 0324 234 17 19 numaralı Toplu Taşıma Şikâyet Hatlarından güzergâh bilgileri ve toplu taşıma ile ilgili her türlü istek, öneri ve şikâyetlerini iletebilir.19 subat 20181016 19 subat 20181017 19 subat 20181018

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com