logo

Anamur Reklam

(MESKİ) Anamur’da çalışmalarını hızlandırdı

gündem038 gündem039

Mersin Büyükşehir Belediyesi  Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MESKİ) Mersin genelinde içme suyu, kanalizasyon ve yağmursuyu alt yapı çalışmalarına devam ediyor.  Çalışmalar kapsamında Anamur İlçesi Halkalı Yaylası’nın içme suyu sorunu giderildi.

MESKİ, Anamur ilçesi merkezinde 60 kilometre uzaklıkta yer alan Halkalı Yaylasındaki içme suyu sorununu döşenen yeni içme suyu şebeke hattı ile ortadan kaldırdı. Yaylanın  içme suyu sorunun gidermek için  yaklaşık 28 kilometre uzunluğunda içme suyu şebeke hattı döşedi. Daha önce içme suyu şebekesi mevcut olmayan ve bu yüzden mağduriyet yaşayan mahalle sakinlerinin  çektikleri içmesuyu sorunu MESKİ’nin yeni şebeke hattı döşeme çalışmasıyla son buldu. 35 yıldır suları olmadığı için, kuyu suyu ve katırlarla uzak su kaynaklarından içme ve kullanmaya suyu temin etmeye çalışan yayla sakinleri, içmesuyu şebeke hattın tamamlanmasıyla birlikte kesintisiz ve sağlıklı suya kavuştuklarını belirterek Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a ve MESKİ Yetkililerine teşekkür etti.

MESKİ Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; “Halkalı Yaylasına çok yakın olan Bozyazı İlçesi Ardıçlıtaş mahallesi içmesuyu şebekesine ilave yapılarak, bu bölgenin içmesuyu sorunun çözüme kavuşturulmuştur. Uzun yıllardır içme suyu sorunu yaşayan Halkalı yaylasının bundan sonraki süreçte su sorunu yaşamayacak. İçme suyu, kanalizasyon ve yağmursuyu alt yapısı konusunda sorunsuz bir Mersin için çalışmalarımıza devam edeceğiz ” denildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com