logo

Anamur Reklam

MESKİ ÇALIŞANLARI SAĞLIK TARAMASINDAN GEÇTİ

anamurgündme014

Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MESKİ) tarafından 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında memur ve işçi statüsünde hizmet veren çalışanlara yönelik periyodik sağlık taraması yapıldı.
Yapılan sağlık taramasında çalışanların kan tahlilleri  ( hepatit testleri dahil ), akciğer grafisi (pnömokonyoz dahil), solunum fonksiyon testi, işitme testlerini de içeren kapsamlı bir sağlık taraması uygulandı.

 

MESKİ Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu çerçevesinde, çalışanların yaptığı işe bağlı olarak, risk faktörlerine göre olası meslek hastalıklarından korunmaları amacıyla geniş kapsamlı tahlil ve muayene yapıldığı belirtildi. Açıklamada şu bilgilere yer verildi: “ Genel Müdürlüğümüz hizmet alanında bulunan tüm çalışanlarımızın, yapılacak sağlık taramaları sonucunda  elde edilen veriler ışığında önlem alınarak daha sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamında çalışmaları hedeflenmektedir. Sağlık taramalarının yanı sıra çalışanlarımızın  iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri teorik ve uygulamalı olarak periyodik olarak devam etmektedir. Risk analizleri ile acil durum planları tüm birimlerimizde tek tek yerinde tespit edilerek hazırlanmış olup işyeri hekimlerimiz ve iş güvenliği uzmanlarımız çevrimiçi saha denetimlerini  sürdürmektedir.” denildi

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com