logo

Anamur Reklam

MESKİ Fatura Ödeme Ağını Genişletti

 gündem002

Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MESKİ), abonelerin su faturası ödemelerini daha kolay yapabilmeleri için bir dizi kolaylık sağlamaya devam ediyor.

MESKİ Genel Müdürlüğü´nden yapılan açıklamada; “ 788 bin 635 aboneye hizmet veren Genel Müdürlüğümüz, abonelerimizin faturalarını ödeme zorluğu çekmemesi için ödeme ağını genişletti.  Fatura ödeme ağı kapsamında  www.meski.gov.tr adresinden e-ödeme kanalından herhangi bir banka kartı veya kredi kartı ile su faturalarını ödeyebilecekleri gibi il genelinde 51 MESKİ Su tahsilat veznesine, anlaşmalı olduğumuz 9 banka; Ziraat Bankası, Halk Bankası, Garanti Bankası, Albaraka Türk, Şekerbank, Fiba Bank, A Bank, Odea Bank, Kuveyt Türk bankalarının online sistemi ile anında ödeme yapabilecekleri gibi 11 Bankaya; Burgan Bank, Akbank, İş Bankası, Vakıf Bankası, T.E.B, Finans Bank, HSBC, Deniz Bank, Yapı Kredi, ING Bank, TR Finans Bankalarına otomatik ödeme talimatı vererek ödeyebilmektedirler. Genel Müdürlüğümüz ayrıca Mersin´de bulunan PTT Şubelerinden ve PTT Şubesi olan Türkiye´nin her yerinden tahsilat yapabilme olanağı sunmaya devam etmektedir. Abonelerine kaliteli hizmet vermeyi hedefleyen MESKİ, abonelerin su faturalarını ödemeleri konusunda yaşadıkları sıkıntıları gidermek üzere İdaremizle su faturası tahsilat protokolü bulunan ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulunun 6730 sayılı kararı ile Ödeme Kuruluşu olarak yetkilendirilen Faturamatik Ödeme Kuruluşu A.Ş´nin Akdeniz, Anamur, Aydıncık, Bozyazı, Erdemli, Gülnar, Mezitli, Mut, Silifke, Tarsus, Toroslar ve Yenişehir ilçelerimizde bulunan toplam 72 ödeme noktasıyla tahsilat ağını genişletti. Ayrıca Akdeniz İlçemizde bulunan Abone İşleri Dairesi Başkanlığı hizmet binasında ve Tarsus İlçemizin çeşitli noktalarında bulunan 5 noktada bulunan akıllı veznelerden su faturalarını ödeme imkânı bulunmaktadır.

MESKİ veznelerine ait noktalarda su tahsilatını yapabilen vatandaşların ödemelerini daha kısa bir sürede yapabilmeleri için toplam 148 noktadaödeme imkânı sağladı.  Daha modern ve fonksiyonel şekilde hizmet verecek olan Akıllı Vezne kurulma çalışmaları devam etmektedir.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com