logo

Anamur Reklam

MESKİ YAĞMURSUYU HATTI DÖŞEME ÇALIŞMALARINA HIZ VERDİ

anamurgundem.com010Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü yağmur suyu hattı döşeme çalışmalarına ve kent genelinde imara açılan yeni konut alanlarında kanalizasyon hattı döşeme çalışmalarının sürdüğünü belirtti.

 

2016 yılında 26 bin 464 metre yağmuruyu hattı ile 102 bin 832 metre kanalizasyon hattı döşeme  çalışması gerçekleştiren MESKİ, Mersin genelinde yağmursuyu hattı ve kanalizasyon  döşeme çalışmalarına hız verdi.

 

MESKİ yağmursuyu çalışmaları kapsamında, altyapı eksiklerini giderme çalışmaları kapsamında merkez ilçe Akdeniz İlçesi’ne bağlı Yeşil Çimen Mahallesi’ne yaklaşık bin 400 metre yağmursuyu kanal hattının döşeme çalışmaları devam etmekte olup çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte  olası su baskınları ile daha önce oluşan su birikintilerinin önüne geçilecek.

 

Kanalizasyon döşeme çalışmaları kapsamında ise, Tarsus İlçesi’nin muhtelif mahallelerinde imara açılan konut inşaatların hız kazandığı bölgelerin altyapı ihtiyacını gidermek için  muhtelif mahallelerde  Ø 250 milimetre çapında 7 bin 340 metre, Ø 300 milimetre çapında 330 metre kanalizasyon hattı döşemesi, Ø 150 milimetre çapında 731 metre parsel bağlantısı, 191 adet muayene bacası, 133 adet parsel bacası yapılacak.

 

MESKİ Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, döşenen yağmursuyu ve kanalizasyon şebeke hatları ile mevcut bölgelerde alt yapı sorunun önüne geçileceği ve kent genelinde ihtiyaç duyulan her noktada yağmursuyu ve kanalizasyon hattının  döşeneceğinin altı çizildi.

 

İlçe ve mahalle fark etmeksizin tüm yerleşim yerlerinin altyapı ihtiyaçları doğrultusunda projeler üretildiği belirtilen açıklamada, Tarsus İlçesi’nin muhtelif mahallelerinin imara açılan yeni bölgelerde yer alan cadde ve sokaklarında kanalizasyon hattı döşeyerek, vatandaşların altyapı konusunda yaşadıkları sıkıntılara çözüm getirileceği kaydedildi.

 

Yağmur suyu hatları konusunda ilçeler de dahil olmak üzere tüm kentte master planı yaptırdıklarının bilgisi verilen açıklamada, yağmursuyu master planına parelel imalatların yapılmaya başlanıldığı,  bu plan çerçevesinde sıkıntı çekilen bölgelerde projeler üretileceğini ve ivedi yerler olmak üzere inşaatlarına bu yıl başlanacağı belirtildi.  anamurgundem.com011 anamurgundem.com012 anamurgundem.com013 anamurgundem.com014

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com