logo

Anamur Reklam

MHP Alparslan Türkeş’i ölümünün 20.yılında andı

anamurgündme017 anamurgündme018MHP Anamur İlçe Başkanlığı, partinin kurucusu Alparslan Türkeş’i ölümünün 20. yılında andı.

MHP Anamur İlçe Teşkilatı binasında düzenlenen anma programı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Alparslan Türkeş ve ülkücü şehitler için Kur’an okunup dua edildi.

MHP Anamur İlçe Başkanı İsmet Babahan, programda yaptığı konuşmada, “Bu hareketin başlangıcında var olan insanı kaybettik ama onun bize bıraktıklarıyla yaşamanın yolunu, kendimizi bilmenin yolunu, ülkemizi sevmenin yolunu, dost, arkadaş, ülkücü, milliyetçi ne demektir, hepsini o büyük yürekten, o rahmete kavuşmuş insandan öğrendik. Ben eğer onu tanımamış, dinlememiş, okumamış olsaydım farklı bir pozisyonda olma ihtimalim çok yüksekti. Allah’a binlerce kere şükrediyorum. İyi ki Türkeş ve onun doktrinini tanıdım, hayatıma bu yolda devam ediyorum” dedi.

Alparslan Türkeş’in sadece hayat hikayesine değil, fikirlerini de incelemek gerektiğini ifade eden Babahan, “Alparslan Türkeş nedir, kime ne öğretti, bizden beklendisi neydi, artık bunların hesabını kitabını yapmak zorundayız. Görüyorum ki bazen çok çaresiz ve bitap düşüyoruz. İnanın bana, bize ‘biz’ demeye bin şahit lazım. Ama böyle bir gecede de gözlerinizdeki ışıltıya, bakışlarınızdaki anlamlı duruşa, bakınca da rahatladığımı söyleyebilirim” diye konuştu.

“MHP VARSA BİZ VARIZ”

“Biz eskiden her kurşun yediğimizde, her şehit verdiğimizde ‘bir ölür, bin diriliriz’ derdik hatırlarsanız” diyen Babahan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Kısa bir süredir partimiz açık. Burada sizlere partimizin var olduğunu, kapımızın açık olduğunu, ‘gönüldaşlarımızın yuvası burasıdır, gelmelisiniz, kucaklaşmalıyız, dertleşmeliyiz, dünyanın fitne fesadını bir kenara bırakıp kucaklaşmalıyız’ diye defalarca söyledim. Bana sadece ‘gel abilik yap’ dediler. Ben de abiniz olarak söylüyorum; ayrılığı, gayrılığı bir kenara bırakın. Kucaklaşmanın, birbirimizi sevmenin, tekrar iktidar olmanın yollarını bulmak zorundayız. Eğer sizler gelmezseniz yerimizde yeller eser. Bakın, giden gider. Ben, beni var eden, beni düşündüren, beni ayakta tutan gücün, bu güç olduğuna inanıyorum. Bütün ülküdaşlarımdan aynı duygulara sahip olmasını istirham ettim. Evet, MHP varsa biz varız. Değilse gerisi lafü güzaf. Ben kafa tutup gidenleri çok gördüm. Üzüntüyle birbirimize bakarak sokakta selamlaşmadan geçtiklerimizi gördüm. Bunları yaşamak zorunda değiliz. Allah’ın izniyle Türk milliyetçiliğinin gücüyle ve kudretiyle, islamın iman aşkıyla kendi kendimize ‘yürü bakalım, yolumuza devam edelim, hedefi yakalayalım’ demenin azmini ve kudretini kendimizde bulmalıyız. Bizim buna ihtiyacımız var. Türkiye’nin bize ihtiyacı var. Ben o kudretli sesin devam ettiğini, onun mirasının devam ettiğini ve onun mirasının bu yuvalar olduğunu, MHP teşkilatlarının olduğunu iddia ediyorum ve söylüyorum. Bunun dışındaki başka arayışlar bizi hezimete, yanlışa götürür. Kim olursa olsun. Bir, iki kere yanlış yapma hakkı vardır. Ama artık üçüncüde vicdanen kendini kontrol etmeli, ‘acaba ben doğru mu yapıyorum, acaba ben nefsime yenildim mi’ diye düşünüp kendi kararını vermeli. Bu akşamdan itibaren lütfen başınızı yastığa koyduğunuzda bir kere daha muhasebe yapın.”

“KENDİNİZİ DİNLEYİNİZ”

Türkiye’nin zor durumda olduğunu vurgulayan Babahan, “Ülkemiz kötü durumda. Bu sıkıntıları atıp düzelmek zorundayız. Belki diyecekseniz, ‘başkanım nerden nereye’. Ama bu da bizim meselemizdir. Eğer bugün Türkeş yaşasaydı acaba içinizde birinin aykırılık yapma şansı var mıydı? Yoktu. Ben o günlerin hatrına gene söylüyorum, Başbuğ’un dediği gibi diyorum; derlenip toparlanıp kendimize gelmek zorundayız. İnsanları kendimize güldürmemek zorundayız. Onun için ülküdaşlarım, ne olursunuz son kez kendinizi dinleyiniz” şeklinde konuştu.

“ÖLÇÜYÜ KAÇIRMAYALIM”

Babahan partililerin birbirlerine kırıcı olmamaları gerektiğine dikkat çekerek, “MHP bizim partimiz. Sayın Dr. Devlet Bahçeli, genel başkanımızdır. Bizler Anamur’daki temsilcileriyiz. Sevmeyebilirsin, kızabilirsin ama ölçümüzü kaçırmayalım, hakarete varan davranışlarla birbirimizle karşı karşıya gelmeyelim. Eğer bunu yaparsak birbirimizi üzeriz. Düşmanın bizden beklediği şeyleri yapmayalım. Dost olalım, arkadaş olalım, birbirimizi sevelim, sevmeye devam edelim. Değilse bundan istifade edecek güçlerin Türkiye’nin hayrına olmadığını bilelim” dedi.

Babahan, konuşmasını, “Başbuğumuz Alparslan Türkeş’e Allah rahmet eylesin, bize de onun yolunda yürüme azim ve gayretini versin” diyerek bitirdi.

Alparslan Türkeş’in hayatını ve fikirlerini anlatan slayt gösterisi ile son bulan programa Belediye Başkanı Mehmet Türe, belediye meclisi üyeleri, yönetim kurulu üyeleri, ülkü ocakları yönetimi ve çok sayıda partili katıldı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com