logo

Anamur Reklam

MHP Eski İlçe Başkanları, “Hayır” Dedi

 

anamurgündme030 anamurgündme031

MHP Anamur teşkilatında görev yapmış 6 ilçe başkanı başkanlık sistemine tepki gösterip, referandumda “Hayır” diyeceklerini açıkladı.

Erdal Bulut tarafından okunan bildiride, “Bilindiği gibi, ülkemiz adına Cumhurbaşkanlığı Sistemi denilen, demokrasiden uzak, yargı bağımsızlığından bi haber, denetlenme ihtimali bulunmayan, tek gayesi “Yasayı kişiye uydurmak” olan, her maddesinde istiklal ve cumhuriyetimize ayrı ayrı kast eden bir anayasa teklifi ile karşı karşıyadır” denildi.

MHP’lilerin yayınladığı bildiri şöyle:

AK Parti, 3 Kasım 2002’de göreve gelmiştir. O günden bu güne geçen 15 yıllık süreçte, sürekli aldatılmış, kandırılmış, bunlara rağmen her seçim döneminde o ya da bu şekilde mağdur edebiyatı okumuş, aslı astarı olmayan vaatlerle milletimizi ikna etmeyi başarmıştır. 2010 yılında, henüz AKP-FETÖ anlaşmazlığı ortaya çıkmadan, yine süslü cümleler, afili sözler, milliyetçi naralarla referanduma gidilmiş, Türk yargısı FETÖ terör örgütüne teslim edilerek, bir nevi 15 Temmuz hain darbe girişiminin zemini hazırlanmıştır. Dün kendi elleriyle inşa ettikleri bu süreci, bugün kandırıldık demekle yetinerek açıklayan AKP iktidarının yeni iddiası “Devletin Bekasıdır” yeni dayatmaları “Çift başlılığı ortadan kaldırmaktır.” Eski ama sürekli yalanları “Ekonomik kalkınmadır, güçlü Türkiye’dir.”

HAYIR OYU VERECEKLERE KÜFREDİYORLAR

Bizler; MHP Anamur Eski İlçe Başkanları olarak iddia ediyoruz ki, bu anayasa değişikliğinin bu ülkeye kazandıracağı hiç bir şey yoktur! Ekonomik kalkınma her seçim döneminde kullandıkları patentli yalandır! Çift başlılığın ortadan kaldırılması iddiası saltanat hasretinin itirafıdır! Güçlü Türkiye akıllarının ucundan bile geçmemektedir, varsa kendi iktidarlarıdır, yoksa kendi dayatmalarının kabul görmesi arzusudur. Samimiyetleri yoktur! Tek dertleri gündemi değiştirmek, teklif ettikleri anayasa maddelerini katakulliye getirip biran önce kabul ettirerek kendi saltanatlarını ilan etmektir. Öyle ki meydan meydan gezdikleri halde anayasa maddelerinden bahsetmek yerine, hayır oyu verecek vatandaşlarımıza küfretmeyi tercih etmeleri, bunun en bariz kanıtıdır!

MİLLETİMİZ HARAP VE BİTAP DÜŞMÜŞTÜR

Asrın iftirası Ergenekon ve Balyoz kumpaslarında hayatları karartılan kahraman askerlerimiz, AKP’nin yüz karası tercihlerinin bakiyesidir! Ekonomik kriz had safhadadır, işsizlik her geçen gün kendi rekorunu kırmaktadır. Tarım ve hayvancılık bitirilmiştir, turizm keyfi politik krizlerden dolayı bitme noktasına gelmiştir. Arap milyarderleri de sırt döner hale gelince varlık fonu kurulmuş, ayakta kalan son cumhuriyet kazanımları ipotek gösterilerek borç almaya çalışır hale gelinmiştir! Tam anlamı ile “Millet fakru zaruret içerisinde harap ve bitap düşmüştür.” Bir taraftan milliyetçilik naraları atarken, bir taraftan PKK paçavrasının Başkentimizde dalgalanmasına müsaade etmek ne yaman çelişkidir! Bizler için, PKK ne ise, Barzani o’dur! Apo iti kimse, Şiwan o’dur!

MİLLİYETÇİ ÜLKÜCÜLER HER ŞEYİN FARKINDADIR!

Atılan her adımı izlemekte, Cumhuriyetin perçinleneceği, milli kenetlenmenin yeniden inşa edileceği 16 Nisan akşamını sabırsızlıkla beklemektedir! Niyetimiz hayırdır! İnşallah akıbetimizde hayrolacaktır! İnanıyoruz ki; Türk Dünyası’nın Lideri Başbuğ Alparslan Türkeş’in hakka erişinin yıl dönümünde, tamda bir Alparslan’a Başbuğ diyerek, gönüllerde taht kurmasına vesile olan Anamur’da yaptığımız bu açıklama, bir işaret fişeği görevi görecek ve 16 Nisan akşamı, Türk Milliyetçileri Mustafa Kemal’in Cumhuriyetini yeniden ilan edecektir!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com