logo

Anamur Reklam

MHP’nin Mersin adayı Hamit Tuna

13 Eylül 2018002MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’yı aday gösterecek.
Toroslar Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Başkan Hamit Tuna, Belediye Meclis üyeleri ve personeliyle Yunus Emre Kültür Merkezinde bir araya geldi ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday gösterildiğini açıkladı.
TUNA: “BÖYLE BİR GÖREV ALMAKTAN BÜYÜK ŞEREF DUYDUM”
Açıklamada görüşlerine yer verilen Tuna, MHP Genel Merkezi tarafından davet edildiğini ve ziyarette MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüştüğünü belirterek, “Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Bey tarafından Genel Merkezimize davet edildik. ‘Teşkilat kademelerinde yaptığınız görevle ve belediyecilik anlamında verdiğiniz hizmetlerle güvendiğimiz bir insansınız. Hem Toroslar Belediye Başkanlığı görevini bundan sonraki süreçte yürüteceksiniz, hem de büyükşehir adayı olarak çıkıp çalışmanızı yapacaksınız’ ifadelerini kullandılar. Tecrübemizle, belediyecilik anlayışımızla, bilgi birikimimizle Allah’ın bütün güzelliğini içinde barından bu kente hizmet etmek bizim boynumuzun borcudur. Böyle bir görev almaktan büyük şeref duydum.”
Tuna, gelecek 6-7 aylık süreçte Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ile birlikte çalışarak, ortak akılla hem Toroslar’a hizmete, hem de adaylık konusunda çalışmalara devam edeceğini belirtti.
KOCAMAZ’DAN AÇIKLAMA
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin kararına saygı duyduğunu belirterek, Hamit Tuna’ya da başarılar diledi.
Kocamaz açıklamasında şunları kaydetti:
“ALNIMIN AKIYLA 25 YIL BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPTIM”
“Sevgili Yol Arkadaşlarım; Her zaman söylüyorum. Mersin hem özel, hem güzel bir yer. Her ne kadar çok fazla göç almış olsa da sıcak iklim kuşağında, sıcakkanlı insanları yaşadığı bir yerleşim birimi. Stratejik açıdan da önemli bir il. Diğer illere göre kendine özgü hassasiyetleri olan bir yer. Bu kadar karmaşık ve hassasiyet taşıyan bir yerde alnımın akıyla 25 yıldır, sağa sola sallanmadan ve her daim dik durarak Belediye Başkanlığı yaptım.
“EVİM KURŞUNLANDI”
Beyt-ül malı koruma mücadelemde zaman zaman çok büyük baskı ve sıkıntılara maruz kaldım. Tarsus’un altyapı-kanalizasyon ihalesine katılan müteahhitlerin anlaştığını tespit ettiğim için ihaleyi iptal etmemden dolayı evim kurşunlandı. Yeniden yaptığımız ihaleyle önceki ihale arasında o günün parasıyla 112 milyon mark karşılığı olan 100 trilyon lira Belediyenin kasasında kaldı. 20 yıllık Tarsus, son beş yıllık Mersin Belediye başkanlığım döneminde üzerimize oyun oynandı. Müfettişler gönderildi. Zaman zaman yeise kapıldık.
“BİRİLERİNİN İŞİNE GELMİYORDUK, YÖRÜK VE TÜRKMEN ÇOCUĞUYDUK”
Zira Ankara’da Partimiz Ülke menfaatleri doğrultusunda Hükümete destek verirken yapılan kumpaslara, üzerimize oynanan oyunlara bir anlam veremiyor, hayretle karşılıyorduk. Her zaman söylediğim gibi biz Mersin’de birilerinin işine gelmiyor, onların kurduğu bozuk düzeni düzeltmeye çalışıyor, riskler alıyor, verdiğimiz sözleri yerine getiriyorduk. Onlar için biz tehlike arz ediyorduk. Kurdukları bozuk çarklarla ilgili tehdit oluşturuyorduk. Hepsinden daha önemlisi bir Yörük ve Türkmen çocuğuyduk! İşte bütün bu nedenlerle o adamlara göre behemehal bu görevden uzaklaştırmamız gerekiyordu.
“ŞİKAYETLER VE MÜFETTİŞLERİN ARDI ARKASI KESİLMİYORDU”
O nedenle içerden ve dışardan Bimer’e ve Cimer’e yapılan şikayetlerin ardı arkası kesilmiyor, ardından müfettişler gönderiliyordu. Bu saldırılar, 15 Temmuz sonrası kurulan kumpas ve göreve getirdiğimiz arkadaşların mağduriyetlerinde ömrü Devlet’e ve Millet’e hizmetle geçmiş, Ülke Birliği ve bütünlüğü için yeri geldiğinde Canını siper etmiş bir Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olarak mücadelesini verdiğimiz Devletimizi tanımakta zorlandık. Yalnız kaldık. Bu olaylar yaşanırken mağduriyetimizi kendi insanlarımıza hatta teşkilatımıza anlatmakta bile zorlandık. Tüm bu yaşananları fırsata dönüştürme gayretlerini gördük üzüldük.
“İTİDAL ÇAĞRIMIZ BİLE ÇARPITILDI”
Maalesef yalan, dolan, fitne, fesat, dedikodu, iftira gibi toplumu kemiren hastalıklar sıradan hale geldi. Bu hastalıklar belli mihraklar tarafından körüklendi. Genel Merkeze, Genel Başkana kadar götürüldü. Parti içindeki Genel Başkanlık mücadelesinde herkesi itidale, akıllı olmaya, partimize zarar vermemeye davet etmemiz, yapılanın yanlış olduğunu söylememiz dahi çarpıtıldı. Günahımız alındı. O mücadelede yer alanlar kendini bir şekilde dışarı attı. Biz fitne ve fesattan medet umanların, tezvirat yapanların gölgesinde bırakıldık. Belki bugün değil ama İndallahta bu fitne bezirganları ile elbette hesaplaşacağız.
“GENEL BAŞKAN’IN KARARINA SAYGILIYIM, KİMSEYE KIRGIN DEĞİLİM”
Adaylık konusuna gelince. Hiç kimseye kırgın değilim. Genel Başkanın kararına da saygılıyım. Hiçbir zaman ihtiraslı olmadım. Beni bu günlere önce kaderim, sonra Partim ve birlikte yol yürüdüğüm arkadaşlarım getirdi. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun.
“ŞU ANDA 2014’TE ALDIĞIMIZ OYUN 10 PUAN ÖNÜNDEYİZ”
1994’te bırakın Başkanlığı, Meclis üyesi yazacak adam bulamıyorduk. O günden bu yana çalıştık çabaladık, yılmadık yıkılmadık, koşturduk, çok büyük fedakarlıklar yaptık ve başardık. Çok şükür 1994’te diktiğimiz bayrağı hiçbir seçimde yere indirmedik. Bu konuda mütevazi olmaya da gerek yok. Şu anda dahi gerek bizim, gerekse diğer siyasi partilerin yaptırdığı anketlerde 2014 te aldığımız oyun 10 puan önünde görünüyoruz. 1994’te ilk defa Çukurova’da bu meşaleyi bizler yaktık. Ardından diğer Belediyeler geldi. 2014’te de yine Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni kazanmak bize nasip oldu.
“HAMİT BAŞKAN’IN 2014’TEKİ HAYALİ GERÇEK OLDU”
Şimdiden Hamit Başkana başarılar diliyorum. Gönlüm kazanmasından yana. Kendisinin 2014’teki aday olma hayali ve beklentisi şu an gerçeğe dönüşmüş durumda. Başkanlık hayalinin de gerçeğe dönüşmesi halkın gönlünü kazanmaktan geçiyor. Allah yardımcısı olsun.” 13 Eylül 2018003

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com