logo

Anamur Reklam

MUHTAR ULU ÇALIŞIYOR KALINÖREN GÜZELLEŞİYOR

gündem008Anamur’da geçtiğimiz yerel seçimde Kalınören Muhtarlığını kazanarak mahallesine hizmette mesai mefhumu gözetmeksizin gece gündüz vatandaşın derdine koşan Muhtar Sezai Ulu bölgesinde halkın taktirini topluyor.

Mahalle Muhtarı Ulu mahallesine hizmet alabilme adına resmi dairede olan işlerinin dışında aracı ile her zaman mahallesini kontrol ederek vatandaşlarla olan diyalogu ve sorunlarının çözüm önerisi için ev ev kapı kapı gezip kendisini her saatte arayabilecekleri numarasını vererek iletişim sağlıyor.

Bu yaklaşımı ile bölgesinde ilk döneminde vatandaşın gönlüne taht kuran Ulu, “ Bölge bizim bölgemiz her vatandaşımızın istek ve talepleri ile ilgili gerekli yerler ile her zaman irtibat halinde çalışmalarımızı yapıyoruz. Mahallemde huzur var ise ben de huzurluyum anlayışıyla hizmet etmeye çalışıyorum. Kalınören’e taşı taş üstüne koyabilme adına görevimizin zor ve sorumluluğunun bilincini taşıyarak bölgemizde tek bir vatandaşımızın arz ve talebi üzerine Mahallelinin arz ve isteklerini gerekli yerlere iletmek ve takip etmek. Çözüme ulaştırmak. Kolluk kuvvetlerine yardımcı olmak. Ve en önemlisi mahallemize hizmet konusunda gerekli hizmeti alabilmek için yetkililerle istişare halindeyiz. Bunlardan en önemli olanlardan biri şu günlerde  Kanalizasyon sorunları olan bazı bölgelerimize aldığımız hizmet oldu. 905 sokak başta olmak üzere birçok bölgede bundan yıllar önce Ana bacaları bağlanmasına rağmen çözüme ulaşmayan Kanalizasyon bacalarımızın bu günlerde bağlantısının yapımına başlandı. Ve bağlanma yada devam ediyor. Öte yandan Yaz mevsiminin yaklaşması ile önlem aldığımız açık dere yatakları olan bölgelerimizde ilaçlama sistemleri yapılmakta. Ve önümüzdeki günlerde Sinekle mücadele araçları bölgemizde hizmet vermeye başlayacak. Ancak biz bunların yanında bölgemizde bu yıl yapılması gereken bazı mahallelerimizde yolların asfaltlanması, mezarlık bakım yapım ve temizliğinin yapılması içinde çalışmalarımız var.  İnşallah bu yıl bunların birçoğunu tamamlamış olacağız. Kalınörenimizi güzelleştirmek için  ekip halinde çalışmalarımız artarak devam edecek”Dedi.
Mahalle sakinleri de, yaşadıkları en küçük sorunu dahi muhtarlarıyla paylaştıklarını ifade ederek, “Özellikle cep telefonuna anında cevap vermesinden dolayı kendisine teşekkür ediyoruz. Muhtarımızla sürekli istişare halindeyiz. Hizmetlerinden çok memnunuz. Kimi zaman aracı ile bizleri resmi kurumlara götürüp işlerimiz hallettiriyor. Kimi zaman ise mahallenin elektriği, suyu gibi sıkıntı olan birçok yerde saat kaç olursa olsun hizmet ediyor. Muhtarımızın bu örnek çalışmasından dolayı hem memnunuz, hem de takdir ediyoruz” dediler.gündem009 gündem010 gündem011

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com