logo

Anamur Reklam

Öğrencilere eğitim semineri

Anamur Belediyesi, Anamur İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İşler Yayın Grubu işbirliği ile öğrencilere “Yeni Sınav Sistemi ve Doğru Tercih” konulu eğitim semineri düzenledi.
Anamur Belediyesi Kültür Merkezi ve Düğün Salonunda gerçekleşen seminer Türk Dili Edebiyatı Öğretmeni ve Yazar Mehmet Gönüler tarafından verildi.
Seminere bir çok lisenin yanı sıra Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehit Eren Bülbül Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kursu öğrencileri katıldı.
Yaklaşık 1500 öğrencinin katıldığı seminerde, Gönüler üniversite adaylarına sınav kaygısı, motivasyon, özgüven, verimli ders çalışma, strateji, zamanı etkili kullanma, hedef, farkındalık ve sınava hazırlık sürecinde neler yapılması gerektiği konularında bilgiler verdi.
Türe “Gençler Bizim Umudumuz”
Konu ile ilgili açıklama yapan Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe “ Maalesef ki ülkemizde sık sık eğitim sistemi sınav sistemi değişiyor ve gençlerimiz bu durumdan çok etkileniyor. Bizde bu bağlamda belediye olarak Milli Eğitim Müdürlüğümüz işbirliği ile her yıl olduğu gibi bu yılda bir öğrencilerimize bir seminer organize ettik. Gençler bizim umudumuz, bu bağlamda gerek Büyükşehir Belediyemiz olsun, gerek Anamur Belediyemiz olsun bir çok projeye imza attık. Danışmanlık Merkezimiz, Şehit Eren Bülbül Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kursu, sportif, kültürel faaliyetler bunlara birkaç tane örnek” dedi.

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com