logo

Anamur Reklam

Özel Anamur Hızır Lisesi öğrenciler ve velilerle kahvaltıda bir araya geldi

3 Mart 2018005Özel Anamur Hızır Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yönetici ve öğretmenleri, 9 ve 10. sınıf öğrencileri ve velileriyle birlik beraberlik ve dayanışma kahvaltısında bir araya geldiler.

Ünlüselek Hotel’de düzenlenen etkinlikte bir konuşma yapan Okul Müdürü Mustafa Yıldız, okulun 2013 yılında açıldığını belirterek, şunları söyledi:

“Geçtiğimiz yıl ilk mezunlarımızı hemşirelik bölümünden verdik. Mezun olan öğrencilerimizin 20 tanesi çeşitli üniversitelerde okumakta. 3 öğrencimiz özel hastanede, bunun yanı sıra Alanya’daki özel hastanelerde, Konya ve Karaman’daki devlet hastanelerinde, Mersin’de ve İstanbul’daki çeşitli hastanelerde çalışan mezunlarımız var. Mezun olduklarında iş bulma imkanları var. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda da belirtilen bir mesleğe sahip olarak mezun oluyorlar. Yani, bundan sonra mezun olacak öğrencilerimiz de hemşire yardımcısı olarak göreve başlayacaklar. Görevlerinde devam ederken hemşireliğe ve hemşireliğin üstünde de terfi alacaklar.”

Hızır eğitim kurumları hakkında “Bu okuldan mezun olan öğrencilerin geleceği ne olacak’ diye propagandalar yapıldığını, iftiralar atıldığını belirten Yıldız, şöyle devam etti:

“Bununla ilgili sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde bir toplantıda okullarımız ile ilgili yaptığı açıklamayı sosyal medya hesabımda paylaştım. Onu izlemenizi istiyorum. Ayrıca okulumuzun geleceği ile ilgili haberleri de bu tesisin girişindeki panolara asarak sizlere sunuyoruz.

Biz Ağustos ayının ilk haftasından itibaren 12. sınıf öğrencilerimize yönelik üniversite sınavlarına hazırlık kurslarına başlamıştık. Ama yine aynı el, gitti bizi şikayet etti ve Milli Eğitim bizim açtığımız bu üniversite yetiştirme kurslarımızı kapatmamızı söyledi. Bu kanuni değildir. Biz de öğrencilerimizi belediyemizin açtığı üniversite kurslarına, Halk Eğitimi Merkezi’nin kurslarına gönderdik. İmkanı olmayan öğrencilerimize de kendi imkanlarımızla üniversite hazırlık kitapları sunduk.”

Öğrencilerin istedikleri zaman öğretmenlerine fikir danışabileceğini ifade eden Yıldız, “Bilmedikleri yerleri kesinlikle sorabilirler. Biz öğrencilerimizin en iyi şekilde yetişmesi, onların üniversiteye hazırlanmaları için elimizden gelen her türlü çabayı sarf ediyoruz.

Amacımız öğrencilerimizin daha bilgili, kültürlü, anlayışlı, hayata olumlu bakan, pozitif düşünen insanlar olarak yetiştirmeyi sağlamaktır” dedi.

Bu yıl ilkini gerçekleştirdikleri Erasmus Programı kapsamında 22 öğrencinin yurt dışına gideceğini anlatan Yıldız, “Bunlardan 14 tanesi 12. sınıfta, gittiler ve döndüler. 4-24 şubat tarihleri arasında 6 öğrencimiz Çekya, 8 öğrencimiz de Makedonya’ya gittiler. Orada kendi branşlarıyla ilgili staj yaptılar. Kendilerine Europass ve Erasmus Programı belgeleri verildi. Bu öğrencilerimiz mezun olduklarında, iş başvurusunda ellerinde Avrupa’da eğitim gördüklerine dair staj belgesinin olması avantaj sağlayacaktır. Bundan sonraki yıllarda da Erasmus Programımız devam edecek. Gelecek yılki 12. sınıflarımız da yine Avrupa Birliği projesi dahilinde Avrupa’ya gidecekler, gezecekler, değişik kültürleri tanıyacaklar ve ufukları değişecek, gelişecek” diye konuştu.

Gelecek yıldan itibaren Hemşire Yardımcılığı’nın yanı sıra Sağlık Bakım Teknisyenliği bölümü de açılacağını belirten Yıldız, “Bu yıl 11. sınıfa geçen öğrencilerimiz tercih haklarını kullanacaklar ve bu iki bölümden birini seçecekler” şeklinde konuştu.

Yıldız, konuşmasının sonunda velilere hitaben şunları söyledi:

“Bizim eğitim ve kurum olarak anlayışımız; mutlu öğrenciler, mutlu veliler, mutlu çalışanlar ve mutlu bir Hızır ailesi oluşturmaktır. Yani biz kendimizi sizin ailenizden, evinizden, kardeşinizden, babanızdan ayrı görmüyoruz. Çocuklarınızı kendi çocuklarımız gibi sizi de kardeşlerimiz gibi görüyoruz. Bu anlayışla eğitim ve öğretime devam ediyoruz. Davetimize katıldığınız için teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.”3 Mart 20180643 Mart 2018059 3 Mart 2018060 3 Mart 2018061 3 Mart 2018062 3 Mart 2018063

 

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com