logo

Anamur Reklam

Özel Gümüş Koleji DENİZ’i kuruma getirdi

gündem026Her hafta farklı projelerle öğrencilerine bilgi aktaran Özel Gümüş Koleji bu haftaki proje konusunda Deniz’i eşledi.

Kurumda görevli öğretmenlerin nezaretinde işlenene proje ile ilgili açıklama yapan yetkililer şu ifadelere yer verdi. “Özel Gümüş Koleji olarak okulumuzda başladığımız projelerimizde her hafta farklı konularla görsellik ve canlı materyallerle bire bir öğrencilerimizi bilgilendirmeye devam ediyoruz. Bu haftaki projemizin adı konusu “DENİZ”di.

Projelerimizi hazırlarken öncelikli olarak çocuklara tüm materyalleri somut ve gerçek bir şekilde ellerine vermeyi amaçlıyoruz. Böylelikle öğrenmenin daha kalıcı olacağını biliyoruz çünkü. Onları hayata okulda hazırlıyoruz. Okulun 4 duvardan ibaret olmadığının bilincindeyiz. Okulumuzda  eğitim verdiğimiz öğrencilerimizin sınıflarında çalışma yaptık.

Sınıflarımızın ortasında bulunan geniş galeri boşluğunu boydan boya balık ağı ile kapladık. Ardından gerçek bir balıkçı kayığı getirdik, denizden çıkarılmış ANFORAları (testi) yerleştirdik. Deniz kabukları ile konseptimizi detaylandırdık, straforlara deniz canlılarının resmini çizdik, olta ve av malzemeleri getirdik, dev bir akvaryum kurduk içine balıklarımızı koyduk.

ÇOCUKLAR İLK GÜNDE ÇAPAYI ÖĞRENDİ

İlk günümüzde çocuklarımıza Çapa nedir diye soru sorduk ve konuya ön güdülenmelerini sağladık. Ardından da galeri boşluğumuz da kullandığımız tüm malzemeleri tek tek anlattık. Kayığa binip kürek çektik.

ÇOCUKLAR İKİNCİ GÜNDE BALIK TUTMA KEYFİNİ YAŞADI

Projemizin ikinci gününde korsan maskelerimizi taktık ve korsan olduk. Sabah denizden tutulup gelen ORFOZU akvaryumumuza deniz suyu koyarak yerleştirdik. Denizden tutulup gelen balık hepimizin çok ilgisini çekti.

ÜÇÜNCÜ GÜNDE ÇOCUKLARA ÖZEL HAMSİ ŞENLİĞİ

Okulumuzda eğitim alan bütün okulun katılımı ile okul bahçemiz de HAMSİ ŞENLİĞİ düzenledik. Ekmek arası hamsilerini yiyen çocuklar bahçe de müzik eşliğinde oyunlar oynadılar. Projemize destek veren yemek şirketine ve çalışanlarına teşkkür ederiz

SON GÜNDE ÇOCUKLAR SÖRF YAPTI

Proje kapsamında canlı canlı DENİZİ ve deniz ürünlerini tanıyan öğrencilerimizle 4. günde

Deniz Sporları hakkında konuştuk. Rüzgar sörfünde bahsettik ve yine okul içine sörf tahtasını ve yelkeni yerleştirerek her çocuğun sörf tahtasına binerek durmasını gösterdik”Dediler.

Proje kapsamında hafta boyunca konunun tekrarınıda yapan öğretmen ve öğrenciler unutulmaz bir hafta yaşadıklarını belirterek bu haftayı dolu dolu yaşamanın mutluluğu içindeyiz. Projenin  mimarları olan sorumlu öğretmenler Aynur KESKE,  Ayşegül ÖZEGENLERDİ, PROJEDE yardımını esirgemeyen görsel sanatlar öğretmeni Erdal İNAN,  Tenis Hocası Kemal BULUT’a da  teşekkür eden Kurumun yetkilileri projelerin devam edeceğini belirttiler.gündem016 gündem017 gündem018 gündem019 gündem020 gündem021 gündem022 gündem024 gündem025 gündem027 gündem028 gündem029 gündem030 gündem031 gündem032

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com