logo

Anamur Reklam

Özel Gümüş Kolejinde Yerli Malı Haftası kutlandı

gündem013Anamur’da iskele yolu üzerinde eğitim veren Özel Gümüş Koleji sosyal ve kültürel etkinliklere devam ediyor.

Okulda son olarak öğrencilerin “Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası “ okul bahçesinde yapılan etkinliklerle gerçekleşti.

Sınıf öğretmenleri tarafından etkinlik kapsamında öğrencilerine yerli malı kullanmanın ve tutumlu olmanın önemi anlatıldı.
Etkinlikte ayrıca öğrenci velilerinin evlerinden getirdikleri yiyecekleri okul öğrencileri ile paylaştılar. Yapılan etkinlikten büyük keyif alan öğrenciler, şiirler ve şarkılar eşliğinde hem öğrenme, hem de eğlenme imkânı buldular.
Etkinlik hakkında açıklama yapan Okulu Müdürü Necdet Ünal, “Yerli Malı Haftası’nı coşkuyla kutladıklarını söyledi. Özellikle çocukların yerli malı kullanımına özendirilmesi gerektiğini ifade eden  Ünal  “Günümüzde, çocuklarımızın abur cubur gıdalarla beslendiğinden, yerli mallarının tüketilmesi ve bol bol sebze ve meyve yenilmesi sağlık açısından çok büyük önem arz etmektedir. Yerli Malı Haftası, ayrıca paylaşmayı ve yardımlaşma duygusunu da çocuklara aşılamaktadır.” Dedi.

Gümüş Koleji Öğrencilerin yerli malı kullanma, bilinçli ve tutumlu olma davranışı kazanmaları için yapılan Tutum, Yatırım ve Türk Malları (Yerli Malı) Haftası etkinliğinde velileri tarafından hazırlanan yiyecekleri arkadaşlarıyla paylaşan minikler, hoşça vakit geçirdiler. Çocuklar, etkinlikte söyledikleri şiir ve şarkıların yanı sıra oynadıkları oyunlarla yerli malının kullanımı hakkında bilgiler aldı.

Yapılan etkinlikte birlik ve beraberlik duygusu içinde kutlanan Yatırım ve Türk Malları (Yerli Malı) Haftası etkinliğinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Okul yetkilisi Tuğba Gümüş’te, “  Özel Gümüş Koleji yönetimi olarak etkinliğimize emek veren katılan bizleri onurlandıran tüm öğrenci velilerimize çok teşekkür ederim”Dedi.gündem012gündem001 gündem002 gündem003 gündem004 gündem005 gündem006 gündem007 gündem008 gündem009 gündem010 gündem011 gündem014 gündem015

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com