logo

Anamur Reklam

Özel Hızır Lisesi’nde mezuniyet heyecanı

12 Mayıs 2018029Özel Anamur Hızır Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, mezuniyet gecesi düzenledi.

Anamur Garnizon Komutanlığı tesisinde düzenlenen törenin açılış konuşmasını yapan okulun kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Burak Cankurt, şunları söyledi:

“2013’ten bu yana çok meşakkatli yıllar geçirdik. İkinci mezuniyet törenini yapmanın gururunu yaşıyoruz. Bu gurur öncelikle sizlere aittir. Bizlere güvenip evlatlarınızı teslim ettiniz. Biz de bu güveni boşa çıkarmadan, evlatlarımız Türkiye Cumhuriyeti’nin her bir ferdinin izinde gittiğinin ispatı olarak bu ülkenin geleceğine, emekçi ordusuna teslim ediyoruz.

Arkadaşlar, 4 yıl boyunca her karşılaştığımızda sizlere söylediğim gibi, Gazi’nin izinden hiçbir zaman ayrılmayın. Şiarınız mutlaka bu olsun. Adil olun, mutlaka sevin, saygı duyun, saygı görün.

Bizler, eğitim öğretimin sadece kitaptaki kısmının aktarılmasıyla, aileden gelen temeli pekiştirmekle ne yazık ki eğitimin bir kısmına katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Ama sadece çalışıyoruz. Bu ülkenin eğitimle ilgili genel bir problemi var. Bu problemi uzun vadede inşallah sizler bu işin içine girerek atlatacaksınız. Bizler bu dönem içerisinde maalesef biraz ağır aksak devam ediyoruz.”

Okul Müdürü Mustafa Yıldız da şunları söyledi:

“Bu gün mutlu, biraz da hüzünlü bir gündeyiz. Mutluluğumuz, bir öğrenci grubunu daha bu toplumun fertleri arasına, toplumun içine gönderiyoruz. Onlar hastalara, yaşlılara, acı içinde olanlara, kendisinden medet umanlara çare olacaklar, dertlere derman olacaklar. İnanıyorum ki vatanın her köşesinde onlardan biriyle karşılaşacağız. Bu bizim mutluluğumuzdur.

Hüzünlüyüz, çünkü 4 yıl bu öğrencilerle beraber olup aile olduk, gönül bağı kurduk. Bu yüzden bu ayrılık bize tatlı, mutlu bir hüzün veriyor. Çocuklarımızın yolları açık, bahtları açık olsun. Onları gönülden içten kucaklıyorum ve yollarının açık olmasını diliyorum.”

Belediye Başkanı Mehmet Türe ise törende yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

“Ülkemize hizmet etmek boynumuzun borcu. Ülkemiz son yıllarda her alanda büyük sıkıntılar yaşamakta. Bu sıkıntıları vatandaşlarımızın gayretiyle aşmak mecburiyetindedir. Bu sıkıntıları bir kişiye, bir siyasi partiye, bir zümreye yüklemek haksızlık olur. Anadolu’yu yurt edinmiş atalarımızdan bize doğru, tarihten gelen bir düşmanlık var. Sadece dışarıda değil, içeride de işbirlikçilerle mücadele eden bir devletiz, milletiz. Değerli gençler, çözüm belli. Herkes kendi alanında en iyi çalışmayı yapacak, en iyi olacak. En iyi olmak için de çalışmak, iletişimi çok iyi kurmak, iyi analiz etmek ve yaptığımız işi severek yapmak zorundayız. Asla ümitsizliğe düşmeyeceğiz, asla birbirimize düşmeyeceğiz ve ülkemize sahip çıkacağız. Atatürk’ün ilke ve inkılapları doğrultusunda milli ve dini değerlerimize, geleneklerimize sahip çıkarak bu ülkeyi düşmanlardan, işbirlikçi hainlerden kurtaracağız, düzlüğe çıkaracağız.

Değerli gençler, bu konuda sizlere güveniyoruz. Hayata atıldığınızda yapacağınız mesleği seviniz, asla küçük görmeyiniz. Bulunduğunuz yerde en başarılı olmak için çalışınız. Bundan sonrası için başarılar diliyorum. Okulumuz ve yönetimini yaptıkları başarılı çalışmalar dolayısıyla kutluyorum.”

Konuşmaların ardından öğrencilere diplomaları verildi. Törene, Milli Eğitim Şube Müdürü Alp Arslan, Uğur Okulları Müdürü Abit Eski ve yönetimi, Lider Temel Lisesi Kurucusu Serkan Topuz ve Okul Müdürü Ethem Ziya Alıçlı, Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Kara, Meclis Üyesi Ali Rıza Kibrit ile veliler katıldı.12 Mayıs 2018020 12 Mayıs 2018021 12 Mayıs 2018022 12 Mayıs 2018023 12 Mayıs 2018024 12 Mayıs 2018025 12 Mayıs 2018026 12 Mayıs 2018027 12 Mayıs 2018028 12 Mayıs 2018030

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com