logo

Anamur Reklam

Özel Lider Final Temel Lisesi Ulu Önder Atatürkü resim sergisi ile andı

gündem004

Anamur’da eğitim veren Anamur Özel Lider Final Temel Lisesi Yönetimi ve öğrencileri 10 Kasımda Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 79’uncu yıl dönümünde öğrenciler tarafından yapılan bir birinden farklı Atatürk resimlerini okullarında sergileyerek bağlılıklarını ve verdikleri önemi bir kez daha gözler önüne serdiler.

Anamur Özel Lider Final Temel Lisesi resim öğretmeni Sibel Ehliz’in organizasyonu ile Okul Müdürü Ethem Ziya Alıçlının koordine ettiği sergide 33 adet Atatürk konulu resimlerin hepsi okulda ziyaretçilerden tam not aldı.

Özel Okulda açılan sergide Atatürk’ün hayatından esinlenerek hazırlanan resimler Atatürk haftası boyunca saat 13,00 – 16,00 saatleri arası ziyarete açık olacak.

Sergide bilgi veren okul müdürü Alıçlı, “Öğrencilerimiz tarafından hazırlanan Cumhuriyet değerlerimizi ve Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün konulu resim sergisi,  gerçekleştirmekten onur duyuyoruz. Yağlıboya ve noktalama tekniğiyle hazırlanan 33 adet Atatürk konulu resim sergisini gerçekleştiren , “Çocuklarımızın bu yaşlarda resimle iç içe olması bizim için çok önemli. 10 Kasım’ın önemi ve özelliğini vurgulayacak bir sergi olsun istedik bu nedenle resim sergimizin konusunu, Atatürk seçtik. Evlatlarımız, Türkiye’nin geleceği” öğrencilerimin sergimizin açılışında emeği çok büyük. Öncelikle onlara teşekkür ediyorum. Bu günü okulumuzda anlamlandıran öğrencilerimle böyle güzel bir çalışmaya imza atmaktan dolayı gurur duyuyorum. 10 Kasım’ın önemi ve özelliğini bu şekilde aktarmaları beni mutlu etti”Dedi.

Daha sonra Okul müdürü Ethem Ziya Alıçlı, Matematik öğretmeni Serkan Topuz, resim öğretmeni Sibel Ehliz okul yönetimi ve resimleri yapan öğrenciler birlikte açılan sergi anısına çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.gündem001gündem003 gündem005 gündem006 gündem007

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com