logo

Anamur Reklam

Özgüven’de 15 Temmuz Şehitleri anıldı

Özgüven Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde 15 Temmuz Şehitlerini Anma Günü düzenlendi.

Okul bahçesinde öğretmenler, öğrenciler ve velilerin katılımıyla gerçekleştirilen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
Günün anlam ve önemini belirten bir yazının okunduğu programda, öğrenciler şehitlerin isimlerini tek tek okuyarak onlara saygılarını gösterdiler.
Programda, Şehit Ömer Halis Demir için yazılmış “30 kuş” isimli şiir okundu. Bayrak şiiri eşliğinde bayrak gösterisinin de yapıldığı programda, günün anlam ve önemi öğrenciler tarafından şöyle ifade edildi:
“Hepinizin bildiği gibi 15 Temmuz 2016tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Devletine ve Türk milletinin milli iradesine karşı bir darbe girişimi düzenlendi. Bu hain darbe teşebbüsü Türkiye Cumhuriyetinin geleceğini dış güçlerin eline teslim etmeyi, Türkiye Cumhuriyetini sömürgeci Batılı devletlerin işgaline zemin hazırlayacak bir kaos ortamına sürüklemeyi amaçlıyordu.
Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı makamını, Meclisini, İstihbarat teşkilatını, Emniyet ve Silahlı Kuvvetlerini, Başbakanlık makamını teslim almayı amaçlayan ve bunun için devlet kurumlarını ve milleti bombalamaktan çekinmeyen bir yapı ile karşı karşıya kaldık. Bu hain darbe teşebbüsü sadece devlete değil, bizim irademize de yapılmıştı. Bu darbe girişimi bizim temel hak ve özgürlüklerimizi ve bizi biz yapan değerleri elimizden almayı amaçlayan bir girişimdi. Bayrağımıza, ezanımıza, devlet kurumlarımıza, devlet büyüklerimize, hak ve özgürlüklerimize kasteden bu alçak girişim, milletimizin kahramanca savunması ile püskürtüldü. Milletimiz hem devletini, hem de demokrasisini korumayı bir görev bildi. Canı pahasına darbecilerin silahlarına engel olarak devletini, iradesini ve demokrasisini kurtardı.
Hepimiz şunu iyi bilmeliyiz. Bu vatan hepimizin. Vatanımızı seviyorsak, milletimizi seviyorsak işimizi iyi yapacağız. Öğrenci isek öğrenciliğimizi, öğretmen isek öğretmenliğimizi, memur isek memurluğumuzu, esnaf isek esnaflığımızı çiftçi isek çiftçiliğimizi iyi yapacağız. Vatanımıza, devletimize, demokrasimize her şart ve durumda sahip çıkacağız.”17 Temmuz 2018007 17 Temmuz 2018008 17 Temmuz 2018009 17 Temmuz 2018010 17 Temmuz 2018011 17 Temmuz 2018012 17 Temmuz 2018013

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com