logo

Anamur Reklam

Özgüven’den Down Sendromlu öğrencilere özel etkinlik

anamurgundem.com001anamurgundem.com004Anamur’da faaliyet gösteren Özgüven Özel eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Down Sendromlu öğrenciler için düzenlediği  etkinlikte bir kromozomu bizi ayıramaz´  vurgusu yapıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan etkinlikte günün anamla ve önemini belirten konuşmasını Özgüven Özel eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi kurum müdürü Selda Yılmaz yaptı Yılmaz konuşmasında, : “Down sendromlu kardeşlerimizle aynı gökyüzü altında, aynı havayı soluyan, aynı gülümsemeyi paylaşıp, aynı hüznü yaşayan bireyleriz. Engel, özür, farklılık, bizden olmayan, başka, diğeri,  gibi ifadeler bizim dinimizde, örfümüzde, mizacımızda ve insanlık anlayışımızda yoktur.  Zira bir toplum, içindeki tüm unsurları ile bir bütün olursa, ancak medeni bir toplumdur. Bugün burada hep birlikte olmamızda bize gösteriyor ki, sizler sağlıklı, huzurlu ve medeni bir toplumun en değerli üyelerisiniz. Hayata +1 değer katmak için, bizimle olduğunuz için herkese teşekkür ederiz. Gerçek dostlar kromozom saymaz. Gerçek dostlar hepiniz hoş geldiniz.” Dedi.

Kurumun İşletme sahibi Durmuş Yılmaz da, “ Özgüven Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak 2010 yılında bu yan faaliyet vermekte. Anamur ve Bozyazı’nın köy ve Mahallelerinde bulunan özel eğitime ihtiyaç engellilere özel eğitim hizmeti vermekteyiz. Kurumumuzda Zihinsel Engelliler, Bedensel Engelliler, İşitme Engelliler, Yaygın Gelişimsel Bozukluğu ve Özel Öğrenme Güçlüğü destek eğitim programları bulunmaktadır. Anamur da Özel Öğrenme Güçlüğü Destek Eğitim Programı olan tek kurumdur.  Kurumumuz 1 adet Müdür,8 adet Özel Eğitim Uzman Öğreticisi, 2 adet Fizyoterapist, 2 adet Rehberlik ve Psikolojik Danışman, 1 adet El Sanatları Öğretmeni ve 6 adet Yardımcı Personel, toplam 20 personel ile özel eğitim hizmeti vermektedir. Ayrıca 3 adet son model servis araçlarımızla bütün çocuklarımızı ücretsiz olarak evlerinden alıp, eğitimleri bitince tekrar evlerine bırakmaktayız.  Bugün burada gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizde öğrencilerimizin gösterileri

gerçek tiyatrocuları aratmadı. Özellikle bir piknik tüpü ve yemek tavasını malzeme olarak kullanan öğrencilerin yemek yapma sahnesi oradakileri hem coşturdu, hem de azim ve kararlılığın engel tanımadığını göstermiş oldu. Bu vesile ile etkinliğimize katılan tüm konuklarımıza teşekkür ediyoruz”Dedi.

Etkinliğe Belediye Başkanı Mehmet  Türe, Ak Parti İlçe Başkanı M. Feyzullah Yılmaz, Anamur  Engelli ve Engelli Aileleri Yardımlaşma ve Yaşatma Derneği Başkanı Hikmet Narcı ile öğrenciler ve veliler katıldı.anamurgundem.com002 anamurgundem.com003 anamurgundem.com005 anamurgundem.com006

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com