logo

Anamur Reklam

Polis eşi Burcu Yabalak, “Mutlu Günlerimi geri istiyorum”

www.anamurgundem.com004Diyarbakır’ın Lice ilçesi yakınlarında alıkonan polis Sedat Yabalak’ın Mersin’in Bozyazı İlçesi’nde yaşayan eşi  Burcu Yabalak,Gazetemiz Anamur Gündem’e yaptığı açıklamada eşinin bırakılmasını isteyerek barış çağrısı yaptı.

28 Temmuz günü, akrabalarını ziyaret için gittiği Erzurum’dan Urfa’ya dönerken, yol kesen YPG’liler tarafından alıkonan polis memuru Sedat Yabalak’ın eşi Burcu Yabalak, ile yaptığımız görüşmede Burcu Yabalak eşinin Türk bayrağına sarılı tabutunu görmek istemediğini söyleyerek gözyaşı döktü.

Eşini sağ salim görmek istediğini belirten gözü yaşlı eş Burcu Yabalak barış çağrısında bulunarak şunları söyledi :

“Ne olur bir an önce eşimi serbest bıraksınlar. Kimseye kızgın değilim. Herkes elini tetikten çeksin, silahı bıraksınlar. 15 gündür uyandığımda sanki eşim karşımda. Eşimi sağ salim bize kavuştursunlar. Onun Türk Bayrağına sarılı tabutunu görmek istemiyorum. Herkese yetecek kadar vatanımız var. Başsız bir güç olur mu? Maalesef gücü yeten yetene. Türk, Kürt, Alevi Sünni herkes bugüne kadar insanca yaşayabildi. Herkesin bir amacı var. O da çocuğuna bir lokma ekmek bulabilmek. Bir şehit haberi görüyorum, bir ana Kürtçe ağıtlar yakıyor. Ondan akan gözyaşı da aynı kanın rengi de. Allahım bu güzellikleri yaratmış. Ne olur mutlu olabilelim.”

Eşine sarılacağı günü iple çektiğini kaydeden Yabalak sözlerini şöyle sürdürdü:

“Umarım benim bu feryadım barış çağrısı olur. Feryadım duyulur. Benim eşim çok masum bir insan. Eminim dağdaki de, şehirdeki de şu yaşadıklarından memnun değil. Benim eşim döndüğünde belki de çok sevdiği birisini kaybetmiş olacak. Benim şu anda ne saraya, ne altına, ne köşke ihtiyacım var. Benim şu anda bir tek eşime ihtiyacım var. Ne olur eşimi bırakın. Küçük kızım her merak edişinde babasının geleceğini söylüyorum. Ama son günlerde kandırıldığını düşündüğü için fotoğrafı yere atıyor kızım. Herkes için üzülüyorum. Oğlu şehit düştüğü için Kürtçe ağıtlar yakan o annenin feryadına da üzülüyorum. Eşim sağ salim gelmezse, kimseye hakkımı helal etmiyorum.” Yeniden mutlu günlerime kavuşmak istiyorum yetkililerden eşimin biran önce bulunmasını istiyorum. “Artık bu tedirgin bekleyişe bir son verilmesini eşimin sağ salim kızına ve ailesine kavuşmasını bekliyorum artık sevinç gözyaşları dökmek istiyorum diyerek yetkililere çağrıda bulundu.www.anamurgundem.com005 www.anamurgundem.com001 www.anamurgundem.com002 www.anamurgundem.com003

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com