logo

Anamur Reklam

Polis Teşkilatı’nın 174. yılı kutlandı

Anamur’da Türk Polis Teşkilatı’nın 174’ncü kuruluş yıl dönümü ve Polis Haftası, düzenlenen törenle kutlandı.
Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törene; Anamur Kaymakamı Mehmet Kurdoğlu, Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener, Emniyet Müdürü Mehmet Güngör, İlçe Jandarma Karakol Komutanı Başçavuş Cem Tevfik Kayabaşı,siyasi parti temsilcileri, kurum müdürleri, STK temsilcileri, gaziler, şehit ve gazi yakınları, emniyet personelleri ve öğrenciler katıldı.
etti. Emniyet Müdürlüğü çelenginin Atatürk anıtına sunulmasının ardından, Saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı’nın okunduğu programda; günün önemine ilişkin konuşmayı İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Güngör yaptı.
Güngör; “Bugün, Emniyet Teşkilatımız’ın kuruluşunun, 174. yıl dönümünü kutlamanın gurur ve kıvancını yaşıyoruz.
Halkımızın sevgi ve güvenini kazanmış Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı Cumhuriyetimizin yılmaz savunucusu olmaya devam edeceğiz. Şan ve şerefle yazılan 174 yıllık maziyi geride bırakmanın sevincini birlikte paylaşma nezaketi gösteren siz değerli konuklara şahsım ve mensubu olmaktan gurur duyduğum teşkilatım adına saygı ve şükranlarımı arz ediyorum.
Çağdaş ve modern standartlar çerçevesinde ülkemizin huzur ve güvenini sağlama ve sağlanan bu ortamı kararlı bir şekilde devam ettirme görevini bugüne kadar başarıyla yerine getirdik. Bundan sonra da aynı kararlılıkla yerine getirmeye devam edeceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın” dedi.
Huzur ve güven ortamının devamı için halkımızın teşkilatımıza göstermiş olduğu destek güven ve yakın ilgi zor görevlerimizin yerine getirilmesinde bizlere güç ve kuvvet vermektedir diyen Güngör; “Desteğini hiçbir zaman esirgemeyen vatandaşlarımız 15 Temmuz 2016 gecesi Fetö, PDY terör örgütünün darbe girişimine canı pahasına da olsa engel olmuş ülkemizi bölmeye çalışanlara fırsat verilmemiştir” şeklinde konuştu.
Güngör; “Değerli mesai arkadaşlarım fedakarlık üzerine kurulu olan mesleğimizi, mesai mefhumu gözetmeksizin ifa ederken yılmadan, usanmadan, dosta güven düşmana korku salmaya devam edeceğiz. Bu kutsal görevi yerine getirirken her zaman yanımızda olan ailelerimize ve sizlere teşekkür ediyor sağlık mutluluk ve huzur dolu günler diliyorum. Devletimiz, milletimiz ve bayrağımızın selameti uğruna hiç çekinmeden hayatlarını feda eden Aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi şükranla anıyorum. Bugün bizi burada yalnız bırakmayan başta Sayın Kaymakamımız, şehit ve gazi yakınlarımız olmak üzere siz değerli misafirlere şahsım ve teşkilatım adına en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı.
Atışlarda birinci olan polis Memuru Sadık Kıran, ikinci olan Emniyet Müdürü Mehmet Güngör ve üçüncü olan Ömer Özçelik’e madalyalarını Kaymakam Mehmet Kurdoğlu verdi.
Program; teşkilat personelinin kızı Miray Gözlüklü ile Erbal Eğitim Kurumları öğrencilerinin okuduğu şiirlerin ardından sona erdi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com