logo

Anamur Reklam

RIZA CILIZ SEKTÖRÜNDE BİLİNMEYENLERİ ANLATTI

gündem001

ANAMURDA EMLAK FİYATLARI

Anamur’da emlak sektöründe hizmet veren Anamur SRC Emlak firmasının sahibi S. Rıza CILIZ gayrimenkul fiyatları ve tapu işlemlerinin yapılması ile ilgili bilgiler verdi.

Gazetemize yazılı bir açıklama yapan SRC Emlak firmasının sahibi S. Rıza Cılız  sektörü ile ilgili şu bilgileri verdi.

AÇIKLAMA

“Bölgemize yapılan yatırımların bire bir gayrimenkul fiyatlarına yansıdığını ; Akdeniz sahil yolu çalışması, baraj yapılması, Gazipaşa hava limanının hizmete açılıp servislerin başlaması konut sektöründe maliyet artışları yükselmesi konut kredilerinin kullanılabilir seviyede tutulması gibi etkenlerle 2010 yılından günümüze kadar gayrimenkul fiyatları yaklaşık %300 bazı kalemlerde % 400 oranında yükselmiştir.

2016 – 2017 yıllarında fiyatlar yatay seyretmektedir. Ancak ekolojisi tarıma endeksli olan bölgemizin zamanla tarımın yanında turizme de yöneleceğini düşünürsek fiyatlar tekrar yükselişe geçecektir. Dedi

Dolandırıcılara dikkat,  taşınmaz mal alım satımlarında da dolandırıcılığa karşı alıcı ve satıcıların karşılıklı güvence altında olabilmeleri için aralarında gayrimenkul satış vaadi sözleşmesi yapmaları gerekir.

Borcun vadesine göre uyumlu süreli bir gayrimenkul satış vaadi sözleşmesi satıcıyı korur. Ancak alıcı tapusunu alamayacağı için yanaşmaya bilir hem alıcıyı hem satıcıyı tatmin edecek en makul yol ödenmeyen borç için taşınmaz üzerine satıcı lehine birinci sıradan ipotek tesisidir. Ancak bu iki yöntem dışında kalan bakiyeye dönük çek senet almak gibi uygulamalar alacağın tahsiline dönük sıkıntı yarata bilir. Esas olan paranın tamamının peşin ödenip tapunun devridir”Dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com