logo

Anamur Reklam

SAĞLIK DER Mersin İl Başkanlığı Kuruldu…

gündem006            Yaklaşık 6 (altı) aydır devam eden çalışmalar sonucunda, Sağlık der Mersin İl yönetimi oluşturuldu. Türkiye genelinde örgütlenme çalışmalarını büyük ölçüde tamamlayan Sağlık Der Genel Merkezi, Mersin İl Yönetimi listesini 07.11.2017 Tarihinde onayladı. Buna göre Sağlık Der Mersin İl Başkanlığına Anamur Devlet Hastanesi Doktorlarından Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Oprt. Dr. Yusuf Taner KAFADAR getirildi.

Yusuf Taner KAFADAR’ın yönetiminde ise Safiye KAHVECİOĞLU, Ayhan KAHVECİOĞLU, Muhammet AKTAS ve Elif DELİOĞLU bulunmaktadır.

21 Ekim 2017 tarihinde İstanbul’da yapılan SAĞLIK ÇALIŞTAYINA dernek adına İl sekreteri Safiye KAHVECİOĞLU Katılarak Mersin İl Başkanlığının Kurulmasıyla İlgili gerekli girişimlerde bulunmuştur.  Sağlık  Der Genel Merkezinin 07 kasım 2017 tarihinde olurunu alan Mersin İl yönetimi Çalışmalara hemen başlayarak sağlıktaki bölgesel, ulusal ve uluslararası gelişmeleri yakın takibe almıştır. Bu amaçla 28 kasım 2 aralık 2017 tarihleri arasında İstanbul’da yapılan Dünya Müslüman Sağlık Toplulukları 2. Kongresine Başkanlık düzeyinde katılım sağlanmıştır. Bu kongreye uluslararası düzeyde 70 ülke temsilcisi katılmıştır.

SAĞLIK DER Mersin İl Başkanı Uzm. Dr. Y. Taner KAFADAR  yakın zamanda toplumu sağlık alanındaki gelişmeler karşı bilinçlendirmek ve madde bağımlılığı ile sosyal medya bağımlılığını önlemek amaçlı seminerlerin başlayacağını  duyurdu.

Sağlık-Der 1991 yılında merhum eski Başbakanımız Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN’ın talimatları ile kurulmuş, Türkiye’de sağlık alanında birçok yeniliğe öncülük etmiş, Suriye, Filistin, Gazze, Mısır, Endonezya, Pakistan, Azerbaycan, Çeçenistan, Bosna gibi birçok ülkede depremlerde, savaşlarda, mülteci kamplarında sağlık yardımlarında bulunmuş bir kuruluştur. Aynı zamanda gerek öğrenci faaliyetleri, gerek ulusal ve uluslararası yardım kampanyaları, gerekse sağlık politikalarının geliştirilmesinde politika yapıcılara verdiği destek ve danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra ulusal ve uluslararası birçok sivil toplum kuruluşu ile ortak çalışmalarda bulunmuştur. 2016 yılı Aralık ayında Dünya Müslüman Sağlık Toplulukları Kongresi İstanbul’da yapılmış, kongredeki istişareler sonucunda Dünya İslam Sağlık Örgütü kurulmasına oy birliği ile karar verilmiştir. Dünya İslam Sağlık Örgütü konseyi genel sekreterliğine Sağlık-DER Genel Başkanı Uzm. Dr. Kasım SEZEN seçilmiştir.

            Amaçları arasında Sağlık çalışanlarının çalışma koşullarının iyileştirilmesi, milletimizin sağlık hizmetlerinden daha kolay ve doğru yararlanmasını sağlamak gibi maddeler bulunan SAĞLIK DER’in Genel Başkanı Uzm. Dr Kasım SEZEN hedefleri arasında geri kalmış ülkelerde İnsan ömrünü 14 yıl daha uzatmak ta olduğunu açıkladı.gündem002 gündem003 gündem004 gündem005 gündem007

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com