logo

Anamur Reklam

Sağlıklı yaşamın resmini çizdiler

Anamur İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından Dünya Tütünsüz Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
İlçe Sağlık Müdürü Dr.Cem Adil, törende yaptığı konuşmada, tütün ve tütün ürünlerinin kullanımının önlenebilir bir halk sağlığı sorunu olduğunu, bu konuda mücadele etmenin  sadece sağlık çalışanlarının görevi olmadığını, herkesin bu konuda  uğraş vermesi gerektiğini belirterek, “Dereceye giren öğrencilerimizi göstermiş oldukları gayretten dolayı kutlarım ve başarılarının devam etmesini diliyorum. Öğrencilere, ailelerine ve öğretmenlerine bu tür etkinliklerin sağlıklı aile ve sağlıklı toplum oluşturmak amacıyla yapılmaktadır. Dumansız Hava Sahası oluşturalım, sağlıklı yaşayalım” diye konuştu.
Kaymakam Mehmet Kurdoğlu ise Kaymakamlık Bağımlılıkla Mücadele Kurulu oluşturulduğunu, kurul tarafından alınan bağımlılıkla önlem kararlarının uygulandığını belirterek,’Teknoloji başta olmak üzere önce aileler bazı alışkanlıklarından vazgeçerek, çocuklarına da örnek teşkil etmek durumundalar. Sağlık müdürlüğü tarafından Dünya Tütünsüz Günü nedeniyle düzenlediği  farkındalık etkinliğine katılan tüm öğrencilerimizi  kutluyorum” dedi.
Anamur Ticaret ve Sanayi Odası’nın sponsor olduğu etkinliğe resimleri ve sloganlarıyla katılan ve dereceye giren öğrencilere bisiklet armağan edildi.
Anamur Belediyesi Spor Müdürü Onur Atik de dereceye giren öğrencilere Bargello ürün seti armağan ederek, tütünsüz bir ortamda  bahar gibi  kokmaları dileğinde  bulundu.

Ödül alan öğrenciler:

Ortaokul öğrencileri arasında gerçekleştirilen slogan yarışmasında

Birinci Bozdoğan Mamure Ortaokulu 8/A öğrencisi Esmehan Afacan

ikinci Zehra Marulyalı Yatılı Bölge Okulu 7/A sınıfından Arda Orhan, üçüncü  Zehra Marulyalı Yatılı Bölge Okulu  7/A sınıfından Sibel Erdem oldu.

31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü çerçevesinde ilkokul öğrencileri arasında gerçekleştirilen resim yarışma birincisi Fatih İlkokulu 3/B sınıfı öğrencisi Elif Su İmral olurken. İkinci Sınav okulları 2/A sınıfından Cansu Kanmaz, Gümüş Okulları 1/A sınıfından Nil Deniz Ulusoy  üçüncü oldu.

Dünya Tütünsüz Günü Etkinlikleri kapsamında Anamur İlçe Sağlık Müdürlüğünde yapılan ödül törenine Kaymakam Mehmet Kurdoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener, AK Parti Anamur İlçe Başkanı Mustafa Feyzullah Yılmaz, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Feridun Torunoğlu, Jandarma Komutanı Serdar Cangökçe, Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Serkan Boz, İlçe Sağlık Müdürü Dr.Cem Adil, Anamur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zümrüt Cömertler, ödül alan öğrenciler ve aileleri katıldı.12 Haziran 2018001 12 Haziran 2018002 12 Haziran 2018003 12 Haziran 2018004 12 Haziran 2018005 12 Haziran 2018006 12 Haziran 2018007

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com