logo

Anamur Reklam
09 Nisan 2019

Şaşırtan okuma etkinliği

Muşurup Sanat Sokağında alışılmadık bir etkinlik gerçekleştirildi. Ellerinde kitaplarıyla birden ortaya çıkan Şehit İbrahim Armut Fen Lisesi öğrencileri yüksek sesle kitap okumaya başladılar. Önce şaşıran esnaf ve vatandaşlar sonra öğrencileri ilgiyle izlediler.
Sokakta gruplar halinde kümelenen gençler sırayla kitaplarından bölümler okumaya başladılar. Her kesin ilgisini çekmeyi başaran bu gençler Şehit İbrahim Armut Fen Lisesinin öğrencileriydi. İlçemizde sınavla gidilebilen tek okul olma özelliğine sahip bu kurumun ‘Fen Lisesi’ olması ve kitaplarla da ilgilenmeleri çok yönlü olmalarının bir göstergesi olarak takdir topladı.
Okul Müdürü Nahit Akalın: ‘’Okulumuzun öğrencileri oldukça seçkin bir yapıya sahiptir. Bölgemizde tek olmamızdan dolayı okulumuza büyük bir sorumluluk düşmektedir. Öğrencilerimiz de biz de bunun farkındayız. Çok yönlü öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizle her türlü kültürel etkinliği yapmaktan onur duyarız.” dedi.
Öğretmen Durmuş Alparslan Apaydın: “Fen Lisesi olmamız tek yönlü olmamızı gerektirmez. Başarı çok yönlü olan öğrencilerimizle birlikte hem daha çeşitli hem de yüksek düzeyde gerçekleşecektir. Biz elbette sınavlara da en iyi şekilde hazırlanmaktayız.” dedi.
Esnaf ve vatandaşların büyük ilgi gösterdiği etkinlik amacına uygun bir şekilde sona erdi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com