logo

Anamur Reklam

Seçer esnafı ziyaret etti

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer çarşı esnafını gezdi  ve piyango tezgahından rakiplerine mesaj verdi.

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer,  İstiklal Caddesi’nde esnaf gezisine çıktı, esnafla ve vatandaşlarla sohbet etti.

Cadde üzerindeki dükkanlara, lokantalara girerek esnafla ve orada bulunan vatandaşlarla sohbet eden Vahap Seçer, Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı’na aday olduğunu belirterek, “Desteğinizi bekliyorum. Bizim için sizlerin desteği de, görüşleri de önemli” dedi.

Bazı esnaf, İstiklal Caddesi’nin görüntüsünün Mersin’e yakışmadığını ve caddenin düzenlenmesi gerektiğini söyledi, bazı esnaf da ekonomik daralmadan dolayı yaşadıkları sıkıntıları anlattı.

Seçer, esnaf gezisi kapsamında halk arasında Bitpazarı olarak bilinen Zafer Çarşısı’ndaki bazı dükkânlara da uğradı. Mersin Çarşı Esnafları Derneği Başkanı Bekir Algüllü mülkiyeti Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan dükkânlarda kiracı olduklarını, yıllardır birikmiş sorunlarla mücadele ettiklerini belirterek Seçer’i çarşıya davet etti.

“2,5 ay sonra ben belediye başkanı olacağım, siz de benim kiracım olacaksınız” diye espri yapan Seçer, en kısa sürede Bitpazarı esnafıyla bir araya geleceklerini ve esnafın sorunlarını dinleyeceklerini söyledi.

Vahap Seçer’in esnaf gezisi sırasında renkli görüntüler de yaşandı. Caddeden geçen birçok vatandaş Seçer’i karşılarında görünce sevinçlerini ve destek mesajlarını dile getirdi. Bazı gençler Seçer ile fotoğraf çektirirken bazı gençler de Seçer’i kendi mahallelerine davet etti.

ANLAMLI MESAJ

Bir tantunici de çalışanlarla ve müşterilerle selamlaşan Seçer, tantuni tezgahının başına geçerek tavada tantuni çevirdi.

Cadde üzerindeki bir seyyar satıcıdan çiçek alan Seçer, seyyar piyango bayisiyle de sohbet etti. Seçer, “Piyangoda büyük ikramiyeyi hep zenginler kazanıyor diyorlar. İnşallah bir gün yoksullara da çıkar. Piyangoda kazanır mıyız, kazanamaz mıyız bilmiyorum ama 31 Mart’ta Mersinliler kazanacak” dedi.

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer’in esnaf gezisine CHP Akdeniz İlçe Başkanı Mustafa Sekendur ile gençlik ve kadın kolları başkanları, ilçe belediye başkan aday adayları ve parti gönülleri de katıldı.

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com