logo

Anamur Reklam

Şehid Halil İbrahim Şık Gözyaşları arasında toprağa verildi

gündem004

Irak’ın kuzeyindeki Kani Rash bölgesinde bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurlarına, bölücü terör örgütü PKK mensuplarınca düzenlenen saldırıda şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Halil İbrahim Şık’ın cenazesi, Anamur ilçesinde Otogar Camisi’nde düzenlenen cenaze töreninin ardından Kalınören Mahallesi mezarlığında defnedildi.

Törene, şehidin ailesi ve yakınları, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Mersin Valisi Ali İhsan Su, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Önder Gürbüz, Mersin Büyükşehir MHP Genel Başkan Yardımcıları Oktay Öztürk ve Sadir Durmaz, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Ak Parti ve MHP´li milletvekilleri Anamur Kaymakamı Mehmet Kurdoğlu, Bozyazı Kaymakamı Hayatı Taştan, Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet Ballı, Gülnar Belediye Başkanı, Ahmet Günel, Aydıncık Belediye Başkanı Ferhat Aktan siyasi parti İl ve İlçe Başkanları ile birlikte askeri erkân ve vatandaşlar katıldı.

Şehit Şık’ın  Türk Bayrağı’na sarılı tabutu, önce  Antalya Gazipaşa Havaalanından Anamur Devlet Hastanesine buradan Cuma namazı öncesi İskele Mahallesi Şafak Sitesi´ndeki evinde araç içerisinde ailesine yüzü gösterildi. Daha sonra Törenin yapılacağı Terminal Camii’ne getirildi. Törende, “Şehitler ölmez vatan bölünmez”, “Kahrolsun PKK” sloganları atıldı. Şehidin babası Bekir Şık, şehit oğlunu taşıyan cenaze aracının geçişi sırasında asker selamı verdi, taziyeleri kabul etti.

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, şehidin 5 aylık kızı Nevra’yı sevdi, eşi Ece, babası Bekir ve annesi Sıdıka Şık’a başsağlığı diledi.

Baba Şık, Bakan Elvan’a “Çok şükür oğlum şehit. Bu şehit kızı” diyerek iki evladı ve kendisinin şehit oğlunun görevini tamamlamak için göreve hazır olduklarını söyledi.

Şehidin Eşi Ece Şık şehidinin Türk Bayrağına sarılı tabutuna sarılarak ‘Seni Çok Seviyorum. Ne olur gitme, benden ayrılma diyerek ağlaması yürekleri dağladı. Şehidin 5 aylık kızı Nevra da yakınları tarafından babasının tabutu başına getirildi.

Mersin Müftüsü Dursun Ali Coşkun’un kıldırdığı cenaze namazının ardından şehidin cenazesi Kalınören Mezarlığında toprağa verildi.gündem011gündem001 gündem002 gündem003 gündem004 gündem005 gündem006 gündem007 gündem008 gündem009 gündem010

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com