logo

Anamur Reklam

Şehit İbrahim Armut Fen Lisesinden 2 proje davet edildi

anamurgündme023

TÜBİTAK  tarafından her yıl öğrenciler arası Proje Yarışması düzenlenmektedir. Bu yıl 48.si düzenlenen ‘Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’ na Şehit İbrahim Armut Fen Lisesinden 2 proje davet edildi.

Okul Müdürü Hacı Yakup Arslan, TÜBİTAK ülkemizin projeleri destekleyen en önemli kurumudur. Böyle bir kurumun düzenlediği yarışmada katılma hakkı elde eden her iki projemizin öğretmen ve öğrencilerini yürekten kutluyorum. Yılardır adeta geleneksel hale getirdiğimiz bu başarının bu yıl da tekrar edilmesi hepimizi mutlu etmiştir, dedi.

Arslan; 1.Projenin Matematik alanında danışman öğretmen İdris Yalçın ve öğrencileri Seda Şahin ve Nazlı Nur Çağlıyan tarafından yapılan ‘Kosinüs Teoremi ile Şifreleme’ konulu olduğunu,

2.projenin ise Fizik alanında danışman öğretmen Lendagül Ayhan Cengiz ve öğrencileri Mustafa Canbulat ve Hakan Özdoğan tarafından yapılan ‘Parçalanmaya Karşı Dayanıklı Zırhlı Araç Tasarımı’ konularını içerdiğini söyledi.

Arslan, Projelerin 27-30 Mart 2017 tarihlerinde Adana’da yapılacak olan Bölge sergisine katılacağını, inşallah orada da başarılı olmalarını beklediklerini sözlerine ekledi.anamurgündme024 anamurgündme025

 

 

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com