logo

Anamur Reklam

ŞEREF ABİ

Altı yıldır Atatürk ortaokulunda kantin işletmeciliği yapar. Yeni tanıdım ve izledim. Öğrencilerle diyaloğu mükemmel. Para planda yok önce çocuk sağlığı ve mutluluğu diyor. Gerçektende baktım parası olana da olmayana da istediğini veriyor. Nasıl oluyor diyorum. Çoğunun borcunu getirdiğini getirmeyenlerin aile durumlarını bildiğini ve kendisinin karşıladığını söylüyor. Diğer çocukların önünde mahçup olmalarına asla izin vermiyor. İlk defa Şeref Abi’nin kantininde gördüm. Taze taze günlük meyve suları ikram etti. İnanın ciğerlerim bayram etti. Nefesim değişti. Olacak şey değil bardağı bir lira. Nasıl oluyor dedim. Pazara getiren köylülerden aldığını, taze sıkıp öğrencilere verdiğini dolayısıyla bu paranın Anamur’da döndüğünü haliyle de Anamur’un ekonomisine katkı sağladığını, zincir mağazalardan yada marka pazarlamacılardan alınan hazır meyve sularına ödenen paraların Anamur’da kalmadan direk genel merkezlere havale edildiğini biliyor. Böyle Şeref ağabeyler oldukça bu çocuklarımız hep güvende. Teşekkürler Şeref Abi.
OKUL GÜVENLİĞİ
Okullarda hafta sonu kurslar var. Kurs olunca da haliyle öğrenci var, öğretmen ve idareci de var ama güvenlik görevlisi yok. Oysa okulların hafta içinde çalışan güvenlik görevlileri var ama hafta sonu kurslarında yok. Böyle olunca geçenlerde bir okulumuzda hırsızlık olayı yaşanıyor ve üstelik kurs saatinde yani okulun faal olduğu zamanda ve bunu kimse fark edemiyor. Kısacası hafta sonları okullar güvenli değil. Daha kötü şeyler olmadan güvenlik konusunun çözülmesi önemli. Bu konuda yetkililere hatırlatmak istiyoruz. Hafta sonu okullara güvenlikçi verilmeli.
HAFTA SONU İSKELE’DE
Malumunuz hafta sonu hava çok güzeldi. Ailecek çocuğunu alan kendini iskeleye attı. Kimi kumsala kimi piknik alanına kimi çay bahçelerine. Denize girenleri de gördük. Yani, hava öyle bir hava. Ama maalesef bu saydığım yerlerden hangisinde olursanız olun, her tarafınız kısırlaştırılmış köpeklerle dolu. Zararlı olmadıklarını bizler biliyoruz ama çocuklarımız daha bunu anlayacak yaşta değil. Bu köpek sürülerini görünce korkuyorlar. Aynı fotoğraf sanat sokağı dediğimiz muşurp sokağı için de geçerli. Hayvanların da yaşamına saygı duyuyoruz ama çocuklarımızın da korkmasını istemiyoruz. Çözüm; Bozyazı hayvan barınağı. Neden olmasın. Belediye Başkanımızın bu konuya duyarlı olacağına inanıyorum.
İyi Haftalar..

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com