logo

Anamur Reklam

Ses ve yetenek yarışmasına yoğun ilgi

Anamur Belediye Konservatuvarı, “Anamur Yeteneğini Arıyor ” isimli ses ve yetenek yarışması düzenledi.
Anamur Belediyesi Kültür Merkezi Şair Abdülkadir Bulut Salonunda düzenlenen organizasyonu çok sayıda vatandaş izledi.
Organizasyonun jüri koltuğunda resim öğretmenleri Sibel Ehliz ve Çağdaş Demir, Gençlik ve Spor Bakanlığı Halk Müziği Seçici Kurul Üyesi Ramazan İnal, Anamur Belediye Konservatuvarı Öğretim Görevlisi aynı zamanda Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Ulusal Hakemi Hakan Uysal ve Gençlik ve Spor Bakanlığı Türk Halk Müziği Seçici Kurul Üyesi Sedat Başeğmez yer aldı.
Ön elemelerden geçen, 80 kişinin ses ve yetenek olarak iki ayrı dalda yarıştı. Ses yarışması Karaoke ve Türk Halk Müziği şeklinde ikiye ayrıldı. Yetenek kısmında ise her yarışmacı yeteneğini sergilerken, bu bölüme resim katogerisi de eklenerek resim yeteneği olanların yarışması sağlandı.
Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe organizasyonda emeği geçen Anamur Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürü Hüseyin Karadağ ve Anamur Belediyesi Konservatuvar Birimi Öğretim Görevlisi Hakan Uysal’a teşekkür etti.
Ulusal çapta bu tür yarışmaların yaygın olduğunu vurgulayan Türe, “Biz de bu yarışmayı organize ederek, yetenekli çocuklarımızın, gençlerimizin ve tüm vatandaşlarımızın kendilerini göstermesine, yeteneklerini ortaya koymasına imkan sağladık. Gösterilen ilgiye bakınca bu organizasyonu düzenlemenin ne kadar doğru olduğunu anlıyoruz. Belediyecilik sadece bina yapmakla olmaz, sosyal kültürel faaliyetlerle de toplumumuza hizmet etmeliyiz. Biz Anamur Belediyesi olarak bu konuda başarılı olduğumuzu düşünüyoruz. Bu yarışmayla sanat dünyasına yeni değerler kazandırmayı diliyoruz” dedi.
Yarışmanın yarı finali 26 Şubat Tarihinde, Finali İse 16 Mart tarihinde gerçekleşecek.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com