logo

Anamur Reklam

Şimşek pazarcı esnaflarla bir araya geldi

24 Mart 2018046MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek; Tarsus Pazarcı Esnafları ile bir araya geldi. Pazarcı esnaf ile birlikte kahvaltı yapan Şimşek; Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can ve MHP Tarsus İlçe Başkanı Ertuğrul Bodur eşliğinde pazarcı esnafların sorunlarını dinledi.

Kahvaltı programında pazarcı esnafın çiftçi açısından önemine değinen Şimşek; tüm pazarcı esnaflara teşekkür ederek, başarılar diledi. Baki Şimşek “ Dünya’nın hiçbir yerinde bu kadar çok ürün yetişen ve bu kadar çok ürün çeşitliliği olan başka bir kent yok. Çiftçilerimiz zaman zaman sıkıntılı yıllar yaşıyorlar. Bu yıl da havanın sıcak gitmesi dolayısıyla sebze, meyve fiyatları belki biraz ucuz gidiyor ama pazarcı esnaflarımız en azından pazarlamada sıkıntı çeken çiftçilerimizi bir nebze olsun rahatlatıyorlar ve tarladan pazara ve tüketiciye bu ürünleri en kısa yoldan, en ucuz şekilde iletiyorlar. Hepinize bu anlamda teşekkür ediyorum. Sayın Belediye başkanımız Şevket Can beye de teşekkür etmek istiyorum. Belediye başkanımız bir halk adamı. Tarsus’ta yaşayan hiç kimse ben belediye başkanına ulaşamıyorum, derdimi anlatamıyorum diyemez. Her bir vatandaşımız belediye başkanımıza ulaşabiliyor, derdini, sıkıntısını anlatabiliyor. Ve o da elinden geldiğince bunlara çözüm üretmeye çalışıyor. 20 yıldır Tarsus Belediye Başkanlığı yapan Burhanettin Başkanımız Mersin’e gitti ve Mersin ‘in Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. Şuna inanın Burhanettin Başkan Mersin’e gidinceye kadar pazar yeri yoktu. Yani şu anda Mersin’in de kaderi de değişiyor, makus talihi de değişiyor. Bir belediye düşünün sadece bir dönemde 129 tane köyün sene sonuna kadar köy içi yollarının ve köy meydanlarının tamamının parkesini döşüyor. Yani Cumhuriyet tarihinde yapılmayan bir hizmet, sadece yeni yasayla ve merkeze bağlanan 129 tane köyümüze yapılıyor. Hizmetler gelecek zaten burada hizmet konusunda bir sıkıntı yok. Onun için de beş dönemdir Tarsus’ta yaşayan insanların tamamı Milliyetçi Hareket partisini tercih ettiler. Ama bizim hizmetten daha önemli olan birlik ve beraberliğimiz. Allah birliğimizi ve huzurumuzu bozmasın, hepinize hayırlı bol kazançlar diliyorum. “ dedi.

Baki Şimşek daha sonra Ergenekon mahallesinde Mısır Çarşısı açılışına katılarak, esnafa hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Ardından Yeni Mahalle Muhtarı Kenan Pehlivancık’ı hastanede ziyaret etti.

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com