logo

Anamur Reklam

Sokak hayvanları koruma altında

6 Ekim 20180224 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde Anamur Belediyesi bir ilke imza attı.

Anamur Belediyesi 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde ilçe girişine astığı bir tabela ile hayvan hakları konusunda duyarlılığını gösterdi. Asılan tabelada, “Bu ilçede yaşayan tüm sokak hayvanları, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu gereğince Anamur Belediyesi ve Anamur Hayvan Hakları Koruma Derneği’nce koruma altına alınmıştır” ibareleri yer aldı.

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, Anamur Hayvan Hakları Savunucuları Derneği üyeleri ile birlikte Pullu girişinde kurdelesini kestiği tabelanın önünde  yaptığı konuşmada  kendisinin de bir köpeği olduğunu belirterek, “Gerek belediye olarak gerekse şahsım her daim  yaratanın bize emanetleri olan bu sevimli dostların yanındayız.  Bu kapsamda bir çok etkinliğe imza attik. Mesela son olarak Uluslararası Kültür ve Muz Festivalimizde “Aile dostlarımız yarışıyor”  sloganı ile bir etkinlik organize ettik. Ve bu etkinliğimiz önce bölgemizde sonra ülke genelinde çok ses getirdi. Bu konuda bir farkındalık yaratabildiysek ne mutlu bize. Son olarak Anamur Hayvan Hakları Savunucuları Derneği üyeleri ile birlikte böyle bir projeye imza attık.  İnşallah bu projemiz de örnek teşkil eder, sokak hayvanlarına, aile dostlarımıza bir katkımız olur” dedi.

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe’ nin konuşmasının ardından hareket eden topluluk, Bozyazı Hayvan Barınağı’na geçti. Ekip burada barınakta kalan hayvanlara mama verip onlarla vakit geçirdi.

Etkinliğe, öğretmenler ve öğrenciler de katıldı.6 Ekim 2018020 6 Ekim 2018021 6 Ekim 2018023 6 Ekim 2018024 6 Ekim 2018025 6 Ekim 2018026 6 Ekim 2018027

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com