logo

Anamur Reklam

TEFECİLER JANDARMANIN OPERASYONU İLE YAKALANDILAR

gündem008T.C.

MERSİN VALİLİĞİ

İl Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü

 

 

Sayı:                                                                                                                                     Ekim 2017

 

BASIN DUYURUSU

Mersin İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Silifke İlçe J.K.lığıekiplerince, Silifke ilçesinde organize suç örgütü tarafından “Tefecilik” yapıldığı konusundaistihbari bilgiler ve somut deliller elde edilmiştir.

Mersin İl J.K.lığı ekipleri tarafından Silifke Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, organize suç örgütüne yönelik olarak Silifke ilçesinde (8) şüpheliye ait (9) adreste eş zamanlı operasyon icra edilmiştir. Yapılan operasyon sonucunda (8) şüpheli gözaltına alınmış ve yapılan aramalarda;

– (2.508) ABD doları ile (2,495) TL nakit para,

– (7) Adet Cep telefonu ile (2) adet bilgisayar,

– (2) Adet ruhsatsız tabanca ve tabancalara ait (22) adet fişek,

–  (571) gr altın ziynet eşyası,

– Çok sayıda dolu ve boş senet ile not defteri, banka dekontu,

–  (1) Adet PKK terör örgütüne ait doküman,

–  (1) tanesi “F” serisi olmak üzere FETÖ PDY terör örgütü ile ilişkili olduğu değerlendirilen toplam (3) adet 1 dolar, ele geçirilmiştir.

 

 

 

Adli makamlar tarafından operasyon sonucu ele geçirilen suç delilleri ile toplam değeri (10.000.000) TL olduğu değerlendirilen taşınır ve taşınmaz mallar ile banka hesaplarına elkonulmasına yönelik karar verilmiştir.

 

Soruşturması tamamlanarak adli makamlara sevk edilen (8) şüpheliden (5)’i tutuklanmış, (2) şüpheli hakkında adli kontrol kararı verilerek serbest bırakılmıştır.

 

Mersin İl J.K.lığı tarafından meydana gelen suçların aydınlatılması, haksız kazancın önlenmesi ve suçluların yakalanması için çalışmalara aralıksız devam edilmektedir.

 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.gündem009

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com