logo

Anamur Reklam

TEMAD DÜNYA ASTSUBAYLAR GÜNÜNDE BİR ARAYA GELDİ

 

gündem002

 

TEMAD 17 EKİM DÜNYA ASTSUBAYLAR GÜNÜ KONUŞMASI

SAYIN BELEDİYE BAŞKANIM, KIYMETLİ KONUKLAR, DEĞERLİ BASIN MENSUPLARI VE SEVGİLİ MESLEKTAŞLARIM;

TÜRKİYE EMEKLİ ASTSUBAYLAR DERNEĞİ YÖNETİM KURULU, 19 MART 2012’DE TOPLANARAK, DÜNYADA VE TÜRKİYE‘DE ÇALIŞAN VE EMEKLİ OLAN ASTSUBAYLARIN SORUNLARININ ÇÖZÜMÜNE ÖNCÜLÜK ETMESİ, YILDA BİR GÜN DE OLSA KENDİLERİNİ ÖZEL HİSSETMELERİ, TÜM GAYRETLERİNİ SARF ETTİKLERİ, ADETA HAYATLARINI ADADIKLARI MESLEKLERİNİN TOPLUM TARAFINDAN ÖNEMSENDİĞİNİ GÖRMELERİNİ, MESLEKTAŞLARININ MESLEKLERİNE BAĞLILIĞINI, KENDİLERİNE OLAN GÜVENLERİN ARTIRILMASINI VE YALNIZ OLMADIKLARINI HATIRLATMAK AMACIYLA, DERNEĞİN KURULUŞ GÜNÜ OLAN 17 EKİM TARİHİNİ “DÜNYA ASTSUBAYLAR GÜNÜ” OLARAK KUTLANMASI KARARINI ALMIŞTIR.

MESLEKİ DAYANIŞMA ORTAK DEĞERLERİ PAYLAŞMAKTIR, MUTLULUKLARI PAYLAŞMAKTIR, SIRTINI RAHATÇA BİRBİRİNE YASLAYABİLMEKTİR, BİRBİRİNİ SIRTINDA TAŞIMAKTIR, DAYANIŞMA “BEN” İ SİLMEK, “BİZ” İ YAZABİLMEKTİR.

TEMAD OLARAK, ÜLKE GENELİNE YAYILMIŞ, DİNAMİK VE KATILIMCI ÖRGÜT YAPIMIZLA, MESLEKTAŞLARIMIZIN HAKLARINI SAVUNMAKLA BİRLİKTE, İÇİNDE YAŞADIĞIMIZ TOPLUMUN HER TÜRLÜ SORUNU İLE İLGİLENEN, DEMOKRATİK BİR SİVİL TOPLUM KURULUŞU OLMAK MİSYONUMUZDUR.

PROFESYONEL ASKERLİĞİ SEÇMİŞ OLAN BİZLERİN TEK AMACI, YAŞADIĞIMIZ COĞRAFYADA DİL, DİN, IRK AYRIMI GÖZETMEKSİZİN BİR ARADA HUZUR İÇİNDE YAŞAYABİLMEK, TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN KURUCUSU GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK VE SİLAH ARKADAŞLARININ BİZLERE EMANET ETTİĞİ BU CENNET VATANI KORUMAK, KOLLAMAK VE GELECEK NESİLLERE AKTARABİLMEKTİR. ÜLKEMİZİN HUZUR VE GÜVENİNİ, MİLLETİMİZİN BİRLİK VE BERABERLİĞİNİ HEDEF ALAN YIKICI VE BÖLÜCÜ TERÖR ÖRGÜTLERİ İLE İÇ VE DIŞ MİHRAKLAR UNUTMAMALIDIRLAR Kİ, LAİK, DEMOKRATİK HUKUK DEVLETİNİN YILMAZ SAVUNUCULARI OLARAK BİZLERİ HER ZAMAN KARŞILARINDA BULACAKLARDIR.

 

 

“BİRLİKTE TÜRKİYE’YİZ” SLOGANI İLE YURDUMUZUN HER KÖŞESİNDE 65.000 ÇALIŞANI, 130.000 CİVARINDA EMEKLİSİ VE YURT GENELİNDE 97 ŞUBESİ, 70.000 AKTİF TEMAD ÜYESİ OLMAK ÜZERE AİLELERİMİZLE BİRLİKTE YAKLAŞIK BİR MİLYON KİŞİYİ BULAN BİZLER, DEMOKRATİK ŞARTLAR ALTINDA MADDİ VE MANEVİ HAKLARIMIZI ARARKEN, NE HAK ETTİĞİMİZDEN FAZLASINI NE DE KİMSEDEN İMTİYAZ BEKLİYORUZ. SADECE VE SADECE ADALET, EŞİTLİK VE SAYGI BEKLİYORUZ.

BU DUYGU VE DÜŞÜNCELERLE KONUŞMAMA SON VERİRKEN,, BAŞTA MİLLİ MÜCADELEMİZİN LİDERİ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK OLMAK ÜZERE, VATANI İÇİN CANINI ORTAYA KOYMUŞ BÜTÜN ŞEHİTLERİMİZİ VE GAZİLERİMİZİ RAHMET VE SAYGIYLA ANARKEN, ÇALIŞAN VE EMEKLİ TÜM ASTSUBAYLARIMIZIN 17 EKİM DÜNYA ASTSUBAYLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN.

 

YAŞAR GEDİK

ANAMUR TEMAD BAŞKANI

 

 

 gündem001

 

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com