logo

Anamur Reklam

Toklu’nun ismi Bozyazı’da adaylık için geçiyor

yetkinertoklu1Mersin ve ilçelerinde yerel seçimler için hareketlilik başlarken Bozyazı’da AK Parti’den Belediye Başkan Adaylığı için Yetkiner Toklu ismi konuşuluyor.

Bozyazı Devlet Hastanesi’nde Radyoloji Teknisyeni olarak görev yapan ve sendikal çalışmalarıyla tanınan Toklu’nun ismi halk arasında sıkça dile getiriliyor.

Geçtiğimiz yerel seçimlerde Bozyazı’da belediye başkanlığını 358 oy farkıyla MHP’ye kaptıran AK Parti, 2019 seçimini kazanmayı hedefliyor.

Bu doğrultuda parti çevrelerinde de çeşitli isimler gündeme gelirken, ilçede iyi tanınan ve halk tarafından sevilen bir isim olan Yetkiner Toklu’nun adı ön plana çıkıyor.

Hastanedeki görevini sürdüren Toklu, adaylıkla ilgili henüz bir görüş açıklamazken parti çevrelerinin konuya sıcak baktığı dile getiriliyor.

YETKİNER TOKLU KİMDİR?

1968 yılında Bozyazı’nın Kömürlü mahallesinde doğan Toklu, ilk, orta ve lise öğrenimini Bozyazı’da tamamladı. 1995 yılında Ankara Atatürk Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nde memuriyet hayatına atılan Toklu, Anamur’da 15 yıl görev yaptıktan sonra Bozyazı Devlet Hastanesi’nde görevini sürdürdü. 22 yıllık meslek yaşamı boyunca sivil toplum çalışmalarında yer aldı. Anamur’da 7 yıl Memur-Sen’e bağlı Sağlık-Sen’in temsilciliğini yürüten Toklu, ayrıca 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği’nin üyesi. Erzurum Atatürk Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği bölümünde ön lisans eğitimini sürdüren Toklu, 2 çocuk babası.yetkinertoklu2 yetkinertoklu3

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com