logo

Anamur Reklam

Toplum Destekli Polisten öğrencilere Mutluluk Eğitimi

 

anamurgündme006

Anamur İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği, madde kullanımının önlenmesine yönelik hazırladığı “Sağlıklı Yaşa Mutlu Ol, Gençliğini Karartma” isimli proje ile okullarda madde bağımlılığının zararlarını anlatmayı 2. Dönemde de sürdürüyor.  Proje kapsamında, 13–22 Şubat 2017 tarihleri arasında Toplum Sağlığı Merkezi Müdürlüğünde görevli psikolog ve sosyal hizmet uzmanı eşliğinde İlçede bulunan 11 adet lise ve dengi okulda, madde bağımlılığı, madde kullanımı ve madde kullanımının zararları konulu farkındalık eğitimi etkinliği düzenledi.
Etkinlik süresince okullarda öğrencilere sunum yapan görevliler, sunum sonrası öğrencilerle bire bir diyaloga geçerek sigara alkol ve benzeri maddelerin zararlarını anlatarak bu konunun önemine vurgu yapmışlardır.
Toplum Destekli Polisler Farkındalık Eğitimi Etkinliği süresince toplam 2 bin 194 öğrenciye, Madde Bağımlılığının zararları konulu bilgilendirici ve bilinçlendirici broşür dağıttı. Toplum Destekli Polislerin ve Toplum Sağlığı Merkezi Müdürlüğü görevlilerinin öğrencilere yönelik çalışmalarının yıl boyunca devam etmesi bekleniyor.anamurgündme002 anamurgündme003 anamurgündme004 anamurgündme005 anamurgündme006

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com