logo

Anamur Reklam

TOROSLAR’DA BELEDİYE PERSONELİNE, SAĞLIKLI YAŞAM SEMİNERİ

resim012

Toroslar Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün belediye personeline yönelik sağlık alanında düzenlediği hizmet içi eğitim seminerleri devam ediyor.

Belediye Meclis Salonu’nda, Mersin Valiliği Halk Sağlığı Müdürlüğü ile ortaklaşa gerçekleştirilen seminerde, katılımcılara; Yeterli ve dengeli beslenme, obezite, fiziksel aktivite ve aşırı tuz tüketiminin azaltılması konusunda bilgilendirme eğitimi verildi.

Toroslar Toplum Sağlığı Merkezi hekimlerinden Dr.Mediha Şahin’in slayt eşliğinde anlattığı seminerde, yeterli ve dengeli beslenmenin sağlığın temeli olduğuna dikkat çekildi.

Obezitenin nedenleri, tedavisi ve şişmanlıktan korunmak için yapılacak olan önlemlerden bahseden Dr.Mediha Şahin, çocukluk döneminde şişmanlığın önemli bir hastalık olduğunu belirtti.

Özellikle çocukların okul başarılarında sabah kahvaltılarının çok önemli olduğunu da vurgulayan Dr.Şahin; “Tek yönlü beslenmeye karşıyız. Vücudumuzun her türlü besine ihtiyacı vardır ve besin gruplarından yeterli miktarda alınması gerekmektedir. Bunun için yeterli ve dengeli beslenme sağlığın temelidir diyoruz. Büyüme ve gelişme için, mikroba karşı dayanıklı olunması için, vücut bağışıklığının gelişmesi ve okul ve iş hayatında verimliliğin artması için beslenme çok önemlidir” dedi.

Soru ve cevap şeklinde geçen seminerde, katılımcılara; “Sağlığınız için aşırı tuz tüketimini azaltın” diyen Dr.Mediha Şahin; “Aşırı tuz tüketiminde, yüksek tansiyon, kalp hastalıkları, inme, böbrek hastalıkları, kemik erimesi, bazı kanser türlerinin görülme riski artar. Sağlıklı olmak için günde 5 gram tuz tüketmek yeterlidir” dedi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Toroslar Belediye Başkan Hamit Tuna ise Toroslar Belediyesi olarak halkın ve belediye personelinin sağlığına büyük önem verdiklerini kaydederek, mutlu ve huzurlu toplumların oluşmasının öncelikle sağlıktan geçtiğini söyledi.

Belediye personeline sağlık alanında konusunda uzman kişiler tarafından eğitim seminerleri düzenlemeye devam edeceklerini de ifade eden Başkan Hamit Tuna, semineri veren Dr.Mediha Şahin’e teşekkür etti.

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com