logo

Anamur Reklam

TÜBİTAK FİNALLERİNDEN TEŞVİK ÖDÜLÜYLE DÖNDÜ

gündem103 gündem104 gündem106 gündem107

TÜBİTAK, 48. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Final Yarışması’nın Ödül Töreni 12 Mayıs Cuma günü  Ankara Congresium’da gerçekleştirildi.

Biyoloji, Coğrafya, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Kodlama, Matematik, Psikoloji, Sosyoloji, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih ve Teknolojik Tasarım olmak üzere 12 alanda düzenlenen yarışmada bölge finalinde birinci olan matematik öğretmeni İdris Yalçın danışmanlığında Seda Şahin ve Nazlı Nur Çağlıyan’ın hazırladığı “Kosinüs Teoremi ile Şifreleme” adlı matematik projeleri Ankara Congresium’da yapılan Türkiye finalinde Teşvik Ödülü ile ödüllendirildi.

Okul Müdürü Hacı Yakup Arslan, 13 bin 940 proje başvurusunun yapıldığı yarışmada Türkiye de bir nevi dördüncülük manasında olan üst düzey bir yarışma da teşvik ödülü almak okulumuz ve öğrencilerimiz adına önemli bir başarıdır. TÜBİTAK tarafından düzenlenen yarışmalarda okul olarak başarıya adeta alıştıklarını, 3.defa katıldıkları Ankara Finallerinden böyle bir ödülle dönmenin sevincini yaşadıklarını belirtti. Arslan, bu başarıyı yaşatan matematik öğretmeni İdris Yalçın ve öğrenciler Seda Şahin ile Nazlı Nur Çağlıyan’ı başarılarından dolayı kutladığını söyledi.

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com