logo

Anamur Reklam

Tuna; “ÇOCUKLARA YAPILAN YATIRIM, GELECEĞE YAPILAN YATIRIMDIR”

 resim007

 

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna; Çukurova Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilen, Mersin Büyükşehir Belediyesi, Toroslar Belediyesi ve Mersin Üniversitesi’nin ortağı olduğu “Çocuk Akademisi” projesinin kapanış programına katıldı.

Çocuk akademisi şenliği kapsamında gerçekleştirilen projenin kapanış programı, Tozkoparan Mahallesi’nde bulunan Hasan Akel Lisesi’nin kapalı spor salonunda gerçekleştirildi.

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’nın yanı sıra, Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Proje Koordinatörü Ali Ekber Asker, Mersin Üniversitesi öğretim görevlileri, Mahalle muhtarları, Toroslar Belediyesi Basketbol takımının kursiyer öğrencileri ile çok sayıda vatandaşın katıldığı programda, projede emeği geçen akademisyenlere teşekkür plaketi verildi.

Programın açılış konuşmasını yapan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Toroslar Belediyesi olarak çocukların ve gençlerin eğitimlerine büyük önem verdiklerini belirterek; “Çocuklara yapılan yatırım, geleceğe yapılan yatırımdır. Türk Milleti olarak geleceğe umutla bakabilmek için çocuklarımızı en iyi şartlarda yetiştirmeliyiz” dedi.

Başkan Tuna, Toroslar Belediyesi olarak daha önce hayata geçirdikleri 9. Avrupa Birliği Projesi olan “Çocuklarımız için El Ele” projesi kapsamındaki Mobil Kreş ile dezavantajlı ailelerin 3-6 yaş grubundaki çocuklarının okul öncesi eğitim almalarına katkıda bulunduklarının bilgisini verdi.

Bilimsel araştırmalara göre okul öncesi eğitimi alan çocukların eğitim hayatlarında daha başarılı olduğunu vurgulayan Başkan Tuna; “Bölgemizde okul öncesi eğitimin eksikliğini tamamlamak adına Türkiye’de model olacak çok önemli bir projeyi hayata geçirdik. Bu projemiz, 9. Avrupa Birliği Projemiz olan “Çocuklarımız için El Ele” projesidir. Çocuklarımız için el ele projesinin bir benzeri olan çocuk akademisi projesinin ortağı olmaktan büyük mutluluk duyduk. Proje kapsamında; Oyun ve Drama Atölyesi, Spor Akademisi ve Resim Atölyesi oluşturularak çocuklarımıza eğitimler verilmiş, onların kişisel ve sosyal özelliklerinin daha öne çıkartılması sağlanmıştır. Amacımız, kendi hedeflerini bilen, bilgiyle cesareti artan ve girişimcilik ruhu öne çıkan bir nesil yetiştirmektir Ayrıca, 3-5 yaş grubundaki çocuklarımıza bu proje ile okul öncesi eğitim de verilmiştir. Bu projede okul öncesi eğitimi ilgilendiren branşın olması da çok önemli ve anlamlıdır. Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.resim031resim032resim033

 

 

 

 

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com