logo

Anamur Reklam

TÜRE , “8 YILLIK SUSKUNLUĞUMU BUGÜN BOZUYORUM”

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe Gözde FM´de canlı yayında MHP İlçe Başkanı Ahmet Karan´ın başını çektiği gurubun, henüz borcu bitmeyen ve iskan ruhsatı alınmayan MHP İlçe binasının kapılarını pencerelerini kırarak girdiklerini söyledi

Ayhan Kahvecioğlu´nun hazırlayıp sunduğu canlı yayın programına konuk olan Belediye Başkanı Mehmet Türe, MHP İlçe Başkanı Ahmet Karan´ın öncülüğünde başını çektiği gurupla özel bir mülkiyet olan, MHP İlçe binasının kapılarını pencerelerini kırarak girdiklerini söyledi.

Türe “Bu bina mutlaka MHP İlçe Teşkilatına teslim edilecektir. Ama şu anda borcu bitmemiş, iskânı alınmamış, Bu nedenle bir kaza gelse birisini elektrik çarpsa sorumlusu kimdir. Bütün bunlar göz önüne alındığında belediye olarak mühürleme hakkım vardır.” Dedi.
Ahmet Karan´ın öncülük etiği bu davranışın hukuksuz bir davranış olduğunu kaydeden Türe; “Genel Merkez bırakın bunları hukuksuz hiçbir şeye pirim vermez.” Dedi. Bu binanın borcu bittiği zaman iskân ruhsatı alındığı zaman teslim edilecektir. Karan benimle temasa geçmeden bu hareketi yaptığını söyleyen Türe binanın yapılış amacı MHP İlçe binasıdır Ama bu yönetimin yaptığı hareketi nedeni ile bu yönetime teslim edemeyiz. Hukuksuz iş yapmayacağız. Sokak siyaseti yapmayacağız. Sağa sola saldırmayacağız. Cahil olmayacağız.” Şeklinde konuştu. Belediyeyi biz, kadın kollarımızın, ülkücü gençlerimizin, belediye meclis üyelerimizin gece gündüz dağ taş gezerek aldık. Şu anda bağış yapan arkadaşlar ne yapacağız diyorlar.  O binaya şimdi girenler beş kuruş para vermeyenlerdir.
Bir gece oraları ansızın kapıları kırarak pencereleri kırarak girenler, ülkücü camianın yetişme tarzına ve o binanın yapımında gerek bağış ve gerekse emek çekenlere ayıp ettiler.” dedi.

Ülkücü İlçe binasının tamiratını tadilatını biz yaptık. Ülkücü İşçiler Derneğini biz kurduk. İlk çayı biz demledik. Şu anda o binaya girenler, ‘Biz buradayız. Siz Nerdesiniz?´ diye soruyorlar. Biz bunları Cüdide Gabarda PKK´lılara söylüyorduk. Şimdi siz o binayı yapan, tozunu toprağını süpüren, sokağını temizleyen ülkücü kardeşlerimize mi soruyorsun?” dedi. Bir canım var. O da Cüdide Gabar da emanet edildi.  5 tane şehidin gözlerini kucağımda ben kapattım. Siz neredeydiniz?” dedi.  Buraya emek veren alın teri döken arkadaşlarımıza ayıp ettiler” Dedi. Türe sözlerinin devamında, “ BuÜlkücü harekete yakışmayan hareketlerle, binaya girenlerin hiç para vermeyen ve emeği olmayanlar kişiler olduğunu Seçim arifesi adına basılan broşürün parasını dahi vermeyen ilçe başkanının kendini kanıtlamaya çalıştığını “Sayemde meclise girebilen Ahmet Karan kardeşimiz gelip, binayı keşke isteseydi ama istemedi. Partimizin binası tamamlanmadan yağmaladı. Binayı derhal boşaltsınlar ya da illa oturmak istiyorlarsa işçilerin bağışlarını geri versinler”Dedi.

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com