logo

Anamur Reklam

Türe: “İYİ Parti Türkiye’ye umut ışığı oldu”

3 Nisan 2018001Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, İYİ Parti’nin tüm Türkiye’ye umut ışığı olduğunu belirterek, ‘iktidarın alternatifi yok’ cümlesinin artık bittiğini söyledi.

Türe, Ankara’da gerçekleştirilen İYİ Parti 1. Olağanüstü Kongresi ile ilgili yaptığı değerlendirmede, Ankara Spor Salonu’ndaki kongreye büyük ilgi gösterildiğini ve yaklaşık 70 bin kişinin katıldığını kaydetti.

‘İKTİDARIN ALTERNATİFİ YOK’ CÜMLESİ ARTIK BİTTİ

Mersin ve Anamur olarak il başkanı, ilçe başkanları, yöneticiler ve partililerin yoğun katılımıyla kongreye destek verdiklerini ifade eden Türe, şunları söyledi:

“Kongremiz sadece partililerimiz için değil, tüm Türkiye’ye bir umut ışığı oldu. Belediye Başkanlığı görevinde bulunduğum 9 yıl boyunca katıldığım kongreleri dikkate aldığımda, bu kongre hem katılım hem heyecan hem insan profili açısından daha önce katıldığım kongrelerin kat kat üzerindeydi. Her ne kadar ulusal basında yer almasa da sosyal medyada bu kurultay birinci sıraya yerleşerek halkımıza ulaşmıştır. Demokrasinin tam olarak işletildiği bir Türkiye için İYİ Parti’nin halkın önderliğine soyunacağını ve yıllardır dile getirilen ‘iktidarın bir alternatifi yok’ cümlesinin bu kurultayla artık bittiğini düşünüyorum. Ülkemiz insanının umut, gelecek beklentisi ve bu ülkeye hizmet konusunda İYİ Parti’ye güveninin tam olduğunu orada gördük.”

TEŞKİLATLARIMIZ KONGREDEN BÜYÜK BİR SİNERJİYLE DÖNDÜ

Kongrenin teşkilatın moral ve motivasyonunu da yükselttiğini ifade eden Türe, şöyle devam etti:

“Teşkilatlarımız kongreden büyük bir sinerjiyle döndü. Halkta karşılığımız var ve bize düşen de halktaki karşılığa öncülük etmektir. Burada elimizden geleni yapıp iyilik hareketinin öncüleri olacağız. Bugün itibariyle biz kolları sıvadık. Önümüzdeki seçimlerde partimizi hak ettiği yerlere taşımak istiyoruz. Tabi Belediye Başkanı Mehmet Türe olarak bana büyük görevler düşüyor. İYİ Partili bir belediye başkanı olarak iyi hizmetlere imza atmak zorundayım. Örnek olmak zorundayım. Omzumdaki yükün farkındayım. İYİ Partili bir belediye başkanının nasıl olduğunu, ne yapması gerektiğini göstermek durumundayım. Onun için çalışmalarımızı hızlandırdık. Meclis üyelerimizle birlikte, belediye kadrolarımızla birlikte Anamur’u hak ettiği yere taşımak istiyoruz. Bu damgayı İYİ Partili belediye olarak vurmak istiyoruz. Halkımızın da partimizin ilkelerini, programını, tüzüğünü tanımalarını istiyoruz.”

İDEOLOJİ PARTİSİ DEĞİLİZ, HERKESE KUCAK AÇIYORUZ

Belediye Başkanı Mehmet Türe, İYİ Parti’nin vatandaşın talebiyle kurulduğunu ve kapılarının herkese açık olduğunu da vurgulayarak, sözlerini şöyle tamamladı:

“Hiçbir siyasi partiye karşı peşin hükümlü değiliz, ön yargımız yok, herkesi kucaklamaya hazırız. Amacımız ülkemizin iyi olmasıdır. Memleketimizin terörden temizlenmesi, ekonomiden, tarımdan, turizmden hak ettiği payı alması için çalışıyoruz. Partimizin bu ülke için bir ihtiyaç olduğunu, ülkemizin yeni bir partiye değil, iyi bir partiye ihtiyacı olduğunu her ortamda dile getiriyoruz. Herkese kucak açıyoruz, bir ideoloji partisi değiliz. Vatanımıza, milletimize, bayrağımıza sahip çıkan herkesin buluştuğu bir ortak adresiz. Genel Başkanımızın da söylediği gibi, barışın olduğu, kardeşliğin olduğu, terörün bittiği, ekonominin canlandığı, korkunun olmadığı, hukukun adaletin tam işlediği bir Türkiye için çalışıyoruz. Vatandaşlarımıza kendimizi anlatarak güzel bir sonuç alacağımıza inanıyorum.”3 Nisan 2018006 3 Nisan 2018007 3 Nisan 2018008 3 Nisan 2018011 3 Nisan 2018013 3 Nisan 2018014 3 Nisan 2018018 3 Nisan 2018019 3 Nisan 2018020 3 Nisan 2018023 3 Nisan 2018024 3 Nisan 2018028 3 Nisan 2018029 3 Nisan 2018031 3 Nisan 2018033

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com