logo

Anamur Reklam

Türe: “İYİ Parti’li Büyükşehir çalışanları işinden olmayacak”

İYİ Parti Mersin İl Başkan Yardımcısı Mehmet Türe, Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın’ın Mersin ziyaretiyle birlikte hareketli bir döneme girdiklerini söyledi.
İYİ Parti’nin yeni il yönetiminde Teşkilatlardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı olarak görev alan önceki belediye başkanı Mehmet Türe, beraberinde İl Başkan Yardımcısı Erdal Bulut ile birlikte Anamur’da ziyaretlerde bulundu.
İYİ Parti Anamur İlçe Başkanlığından İlçe Başkanı Osman Kahvecioğlu, meclis üyeleri ve partililerle bir araya gelen Türe ve Bulut, partiye yeni katılan üyeleri de tebrik ettiler.
Esnaflara, bazı mahallelere ve partililere ziyaretlerde bulunan Türe ve Bulut, kanaat önderi Orhan Sunaç’ı da ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.
Ziyaretlerin ardından Gözde FM’de Ayhan Reis’e konuk olan Türe, Mersin’de bulunduğunu ancak sık sık Anamur’a geldiğini belirterek, “Her ne kadar uzakta gibi olsakta Anamur’a haftada bir gelerek vatandaşlarımızla, partililerimizle bir araya gelip ilçemizin nabzını tutuyoruz. Diğer taraftan parti teşkilatımızla da bir araya gelerek çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.
“2 AYDA 3 BİN YENİ ÜYE KAYDI YAPTIK”
Mersin’de İYİ Parti İl Başkanlığı’na Mehmet Dutar’ın getirilmesinden sonra hareketlilik yaşandığını ifade eden Türe, “İl Başkanımız Mehmet Dutar ile birlikte biz de görev alarak partimizi Mersin’de ve Anamur’da hak ettiği yere taşımak için canla başla çalışıyoruz. Dutar’ın göreve geldiği 15 Ekim’den bu yana Mersin’de partimize 3 bin kişi üye oldu. Bu sayı artmaya devam edecek. Bunun nedeni İYİ Parti’nin artık daha iyi anlaşılmaya başlanmasıdır” diye konuştu.
“ERKEN SEÇİME HAZIRIZ”
Erken seçime yönelik soruyu da yanıtlayan Türe, şunları söyledi:
“Biz erken seçime yönelik özellikle bir çalışma yapmıyoruz. Çünkü seçime hazırız. Bu hareketliliğimizin nedeni artık partimizde taşların yerine oturmasındandır. İYİ Parti’nin önü açıldı, vatandaşlarımız da artık daha cesaretli. İYİ Partili olmanın korkacak bir yanı olmadığını artık herkes görüyor, biliyor. Genel Başkanımızın talimatıyla üye kayıtlarında seferberlik başlattık.”
“TEŞKİLATIM VE HALKIM BENİ NEREDE GÖRMEK İSTERSE ORAYA TALİP OLURUM”
Türe, milletvekilliği yada belediye başkanlığına tekrar aday olup olmayacağının sorulması üzerine de şu yanıtı verdi:
“Ben hiç kaçak güreşmedim. Taşın altına elimi koyarım. Her zaman açık ve net oldum. Açıkça söylüyorum ki Anamur Belediye Başkanlığını tekrar istiyorum. Ama teşkilatla birlikte çalışıp teşkilat beni nereye sürüklerse oraya gitmek istiyorum. Teşkilat beni nerede görmek istiyorsa oraya talip olacağım. Şu anda ben İYİ Parti’nin bir neferiyim. Çalışacağız, zamanı gelince de teşkilat ve vatandaşın beni nerede görmek istediğine bakacağım. Kapıları aşındıran bir anlayışla değil, çalışarak hak ederek bir yere gelmek istiyorum.”
“BELEDİYEYİ ELEŞTİRMEK İÇİN HENÜZ ERKEN”
Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’ın çalışmalarını değerlendiren Türe, şöyle devam etti:
“Anamur belediye başkanını, bir yıldan önce değerlendirmek doğru olmaz. Bir yıl zaman verilmeli. Biz bir, bir buçuk yılın sonunda neler yapıldığına bakıp değerlendirme yapacağız. Ama henüz erken. Erkenden eleştirmek haksızlık olur. Geçen sürede yapılan işlerden olumlu bulduklarım var. Ağaçlandırma çalışmalarını takdir ediyorum. Sahildeki piknik alanıyla ilgili görüşümü de şimdi açıklayayım. Carettaralara zarar verilmeyecekse olabilir. Ama bunu halkla ve STK’larla paylaşıp uzmanlarla birlikte bu projeyi yapsaydı o tepki alınmazdı ve daha güzel olurdu. Diğer taraftan bir nikaha katılmak üzere belediyeye gittiğimde iki yeni araç alındığını gördüm ve mutlu oldum. O araçların kimseye zararı olmaz, aksine faydası olur. Anamur halkı adına teşekkür ederim. Ama şunu da belirtmeliyim ki benim son dönemimde araç alımı için meclise getirdiğim önerge geçseydi 1-2 milyon lira devletin kasasında kalacaktı. O dönem meclisten geçmemişti. Festivalin ve fuarın devam etmesi güzel. Fuardan önce destek verilmesi çağrısı da yapmıştım. Personel çıkarılması ve siyasi davranılmasını da olumsuz gelişmeler olarak görüyorum. Belediyede Mehmet Türe’ye karşı bir blok devam ettiriliyor. Siyasi heyecan olarak görüyorum ve inşallah bunların ileride sona ermesini diliyorum. Atıl kalan projelere sahip çıkılmasını diliyorum.”
“BAŞKA PARTİLERE DEĞİL, KENDİMİZE BAKIYORUZ”
Türe, Gelecek Partisi’nin kurulması ve Meral Akşener’in ‘milletvekili desteği veririz’ açıklamasının sorulması üzerine, “Genel Başkanımızın o açıklaması, demokrasinin bir gereğidir. Millet iradesinin sandığa yansıması, demokrasinin işlemesi içindir. Yoksa biz diğer partilerin, yeni kurulan partilerin ne yaptığına değil, kendimiz ne yapıyoruz ona bakıyoruz. Şu anda genel merkeziyle, teşkilatlarıyla bölünmemiş, parçalanmamış, dimdik ayakta duran tek parti İYİ Parti’dir. Biz de partimizi daha ilerilere taşımak üzere çalışmaktayız” şeklinde konuştu.
“İYİ PARTİ’Lİ BÜYÜKŞEHİR ÇALIŞANLARI İŞİNDEN OLMAYACAK”
Mersin’deki İYİ Parti ve CHP ittifakını da değerlendiren Türe, “Koray Aydın Bey, Mersin programı kapsamında İl Başkanımız Mehmet Dutar ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’i ziyaret ettiler. Bu konudaki boşluğu gidermek adına Mersin’de CHP ve İYİ Parti’nin birlikte hareket etmesi kararı alındı. Bu kapsamda İYİ Parti’ye gönül vermiş, İYİ Parti için çalışmış hiçbir Büyükşehir Belediyesi personeli işten çıkmayacak. İl başkanımız bunun garantisini aldı. İşine sahip çıkan, işini aksatmayan, siyaset yapmayan İYİ Parti’ye gönül vermiş arkadaşlarımıza sahip çıkıyoruz. Bu konuda talimat veren Vahap Seçer Bey’e teşekkür ediyorum. Biz, Mersin’de Beyükşehir’in çalışmalarını destekliyoruz” diye konuştu.
“TÜRKİYE’NİN UMUDU İYİ PARTİ’DİR”
Türe, sözlerinin sonunda İYİ Parti’nin yükselişte, diğer partilerin de düşüşte olduğunu ifade ederek, “Halkımızın bizlere gösterdiği ilgi çok memnun edici. Özellikle Anamur halkının bize gösterdiği ilgi ve alakaya teşekkür ediyoruz. Türkiye’nin umudu İYİ Parti ve Meral Akşener’dir. Artık İYİ Partili olmak bir ayrıcalıktır. En iyi gelecek İYİ Parti’dir” şeklinde konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com