logo

Anamur Reklam

Türe: ‘Projeler tamamlanıp hizmete açılmalı’

Anamur Belediyesi Eski Başkanı Mehmet Türe, belediye yönetiminin önceki hizmetlere ve yapımı devam eden projelere sahip çıkması gerektiğini söyledi.
Türe, beraberinde İYİ Parti Anamur İlçe Başkanı Erdal Bulut ile birlikte gazetemizi ziyaretinde yaptığı açıklamada, herkesin yerel seçimin, hatta İstanbul seçiminin bittiğinin farkına varması gerektiğini söyledi.
Seçimlerin ardından hükumetin, büyükşehir belediyelerinin ve ilçe belediyelerinin işlerine dönmesi gerektiğini belirten Türe, “10 yılda Anamur’a önemli hizmetler yapıldı. Ben artık sade bir vatandaş olarak, belediyenin hizmetlerinden herkes kadar yararlanan bir vatandaş olarak daha önce yapılan hizmetlerin sahiplenilmesini isterim ve beklerim. Son aylarda yapılan Atatepe, Çarıklar spor tesisi, Ören stadyumu, organik pazar yeri gibi tesislerin hizmete açılması, vatandaşın hizmetine sunulması gerekiyor” dedi.
Sivil toplum kuruluşları ve resmi kurumlarla işbirliğinin devam etmesi gerektiğini vurgulayan Türe, şunları söyledi:
“Artık seçim bitti ve siyaset bir kenara bırakılmalı, Anamur için en güzeli nasıl yapılır buna bakılmalı. Belediye çalışanları yeni belediye başkanının plan ve programına göre hangi alanda daha verimli olacaksa o alanda görev verilmeli. Belediye başkan adaylarının programları ve projeleri ele alınmalı, gerektiğinde bunlardan yararlanılmalıdır. Diğer taraftan sosyal kültürel faaliyetler sürdürülmelidir. Türkiye’nin en büyük ilçe gıda ve tarım fuarına sahip çıkılması gerekiyor. Festivalimiz devam ettirilmesi gerekiyor. Büyükşehir ile dirsek temasına geçerek Anamur’a hizmet için ortak çalışmalar yapılmalıdır.”
Yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimiyle ilgili görüşlerini de aktaran Türe, şöyle devam etti:
“İstanbul seçimi Türkiye’nin demokrasi sınavı verdiği bir seçim oldu. Biz Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu’nun kazanması için elimizden geleni yaptık ve başarılı olduk. Meydandaki kutlamada da söylediğim gibi bir savaş kazanmadık. Karşı taraf da bir savaş kaybetmedi. Bir demokrasi sınavı verildi ve iyi olan kazandı. Ben İmamoğlu’nun kişiliğine, karakterine hayran bir insanım, O’nu örnek alan bir insanım. Türk Milleti’nin kazandığı bir lider olarak görülmelidir. Önümüzdeki süreçte önemli hizmetlerde bulunacak bir belediye başkanı olduğunu düşünüyorum. ”
İYİ Parti Anamur İlçe Başkanı Erdal Bulut da Anamur’a yaptığı hizmetlerden dolayı Türe’ye teşkkür ederek, o hizmetlerin yaşatılması gerektiğini söyledi.
İstanbul seçiminin insanlara umut verdiğini ifade eden Bulut, “Seçmen, sevgi diliyle, ayrım yapmadan, eşit yönetim isteğini gösterdi. Biz de buna göre önümüzdeki dönemde ittifakımızı derinleştirecek çalışmalarla ülkemizin önünü açmayı düşünüyoruz. Siyaset artık Millet İttifakı’nın çalışmalarıyla yeniden şekillenecektir. Türkiye’de hak, hukuk, adalet ve demokrasinin ön planda tutulacağını görüyoruz. Anamur Belediye başkanına da başarılar diliyoruz. Umarız Anamur 5 yıl kaybetmez” diye konuştu.
Anamur Gündem Gazetesi İmtiyaz Sahibi Muharrem Garip ise Belediye Eski Başkanı Mehmet Türe’ye ve İYİ Parti İlçe Başkanı Erdal Bulut’a ziyaretleri ve ilçeye hizmetlerden dolayı teşekkür ederek, bundan sonraki siyasi yaşamları ve çalışmalarında başarılar diledi.

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com