logo

Anamur Reklam

Türe’den ‘çekilecek’ dedikodularına cevap

Anamur Belediye Başkanı ve İYİ Parti Anamur Belediye Başkan Adayı Mehmet Türe, seçime yakın adaylıktan çekileceği ve CHP’yi destekleyeceği yönünde yoğun dedikodu yapıldığını belirterek, “Vatandaşın bakışından, bizi kucaklayışından ‘yola devam’ mesajı almışken birileri bizim emeğimize konacak, bizim üzerimizden rant elde edecek, yok öyle bir dünya, olmayacak” dedi.
Yıldırım Beyazıt mahallesindeki açık hava toplantısında vatandaşlara hitap eden Türe, 10 yıl boyunca gerçekleştirdiği projeleri ve gerçekleştireceği projeleri anlattı.
Siyasette rakiplerin birbirine sataşmasının siyasi etik içinde normal olduğunu belirten Türe, şunları söyledi:
“Biz de rakiplerimizi projeler üzerinden eleştiriyoruz. Ama asla iftira atmıyoruz, dedikodu yapmıyoruz, siyaseti ayaklar altına almıyoruz. Bize yakışmaz. Ama son günlerde telefon trafiği yaşıyorum. Birileri kapı kapı dolaşıp ‘Seçime yakın son günlerde, Mehmet Türe başkan çekilecek, CHP’ye destek verecekmiş’ diyorlarmış. Beni tanımayanlar buna inanabilir, ama beni tanıyan hemşerilerim buna güler geçer. Açık ara öndeyken, Anamur halkının sevgisini, güvenini kazanmışken bunu aklıma getirirsem namerdim. Bu kadar insan bana güvenmişken bir adım geri atarsam namerdim. Böyle bir dedikoduyu çıkartarak kendisine siyasi rant elde etmeye çalışanlar da namerttir. Burada ilk defa açıklıyorum. İsteseydim ben birinci sıradan şu anda İYİ Parti Mersin milletvekiliydim. Sayın Genel Başkanım Meral Akşener hanımefendi, Genel Başkan Yardımcımız Koray Bey ve Müsavat Bey bunu bana teklif ettiler. Ama ben Ankara’ya gitseydim Anamur yalnız kalacaktı, Anamur’u kaybedecektik. Ama ben ‘Benim için Anamur daha önemli’ dedim ve buradayım, sizlerle beraberim. Anamur halkı bana ‘yeter’ diyene kadar belediye başkanı olmak ve Anamur’a hizmet etmek istiyorum. 10 yıl gece gündüz çalışacaksın alın teri dökeceksin, vatandaşların gönlüne gireceksin, Anamur’u marka bir kent olmaya doğru götüreceksin, yaptığın projeler bir tarafa yapacağın projelerin heyecanını taşıyacaksın, vatandaşın gözünden, tokalaşmasından, kucaklaşmasından ‘yola devam’ mesajı alacaksın, ondan sonra birileri emeğimize konacak, bizim üzerimizden rant elde edecek, yok öyle bir dünya yok, olmayacak zaten.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com