logo

Anamur Reklam

Türk Büro-Sen kahvaltıda bir araya geldi

gündem006

Kamu-Sen’e bağlı Türk Büro-Sen Anamur Temsilciliği, dayanışma kahvaltısı düzenledi.

Şehit İbrahim Armut Parkı tesisinde gerçekleştirilen etkinliğe, Türk Büro-Sen Mersin İl Başkanı Hamdullah Özbulut, İl Başkan Yardımcısı Ali Ramazan Gökkoca, Kamu-Sen Anamur Temsilcisi Hayri Kılınç, Türk Büro-Sen Onursal Başkanı Salih Kutlu, TÜRKAV Anamur Temsilcisi Ali Balcı, Türk Orman-Sen Anamur Temsilcisi Muzaffer Bostan, Türk Sağlık-Sen Anamur Temsilcisi Aydın Erzan, Türk Yerel Hizmetler-Sen Anamur Temsilcisi Serdar Dere, işyeri temsilcileri Adliye temsilcisi Naci Yılmaz, Kaymakamlık Temsilcisi Hatice Sultan Bilen, Vergi Dairesi Temsilcisi Ali Aydın, Mal Müdürlüğü Temsilcisi Aslan Bulut, Nüfus Müdürlüğü Temsilcisi Süleyman Kadiroğlu, Askeri Kamp Temsilcisi Şevki Oktar ve Bozyazı Temsilcisi Mehmet Tufan ile sendika üyeleri katıldı.

Programın açılışında Merkez Camisi imamı Mehmet Gümüş, Afrin şehitleri, gaziler ve halen bölgede bulunan askerler için dua etti.

Türk Büro-Sen Anamur Temsilcisi Salih Kutlu, etkinlikte yaptığı konuşmada, şehitleri andı ve Afrin ile Güneydoğu Anadolu’da terörle mücadelede görev yapan güvenlik güçlerine başarılar diledi.

Kutlu, konuşmasında şunları söyledi:

“Sendikalaşmanın bu günlere gelmesinde emeği geçen ve her zaman örnek aldığımız rahmetli genel başkan yardımcımız Sabahattin Kavlak Bey’i, yine aramızdan ayrılan şube başkanlarımız Ali Özer, Nurdoğan Aydın ve Mustafa Aşiret beyler ile ilçemiz Türk Haber Sen temsilcisi Halil Gölgeli Bey’i rahmetle anıyorum.

32 yıllık memuriyet hayatımın 17 yılında sendikal faaliyetlerde bulundum. Bu faaliyetlerime 2000 yılında sayın Mustafa Yıldız’ın başkanlığında Türk Büro Sen Anamur Temsilciliği kurucu yönetim kurulu üyesi olarak başladım. Aynı yıl içerisinde Türkü Büro-Sen şube başkanı seçildim. 2001 yılında sendika kanununun yürürlüğe girmesiyle Türk Büro-Sen Mersin Şubesi’ne bağlı Türk Büro-Sen Anamur İlçe Temsilcisi oldum. 9 yıl boyuncu il yönetiminde başkan yardımcılığı ve üst kurul delegeliği görevlerinde bulundum. 2002 yılında Türkiye Kamu Sen İlçe Temsilciliği görevine getirildim.

İlçemizde Türkiye Kamu-Sen’e bağlı 8 iş kolunda temsilcilikler kuruldu ve ilçe temsilcilerimizle birlikte başta kaymakamlarımızı ziyaret ederek kamu çalışanlarının soranlarını çözmek üzere çalışmalar gerçekleştirdik. Her ay Mersin ve ilçelerde gerçekleştirilen istişare toplantılarına katılarak bilgi tazeledik. Sendika çalışmaları ile ilgili Ankara’da yapılan etkinliklere katıldık. 2004 yılında ilçemizde siyasi partiler, sivil toplam örgütleri ve toplumun her kesiminden geniş katılım ile oluşturulan Anamur Platformu’nda ye aldık ve Kıbrıs ile ilgili düzenlenen yürüyüş ve mitinge katıldık. Platform sözcüsü olarak Anamur halkına Kıbrıs’ın ilçemiz ve ülkemiz için önemi hakkında bir konuşma yaptım.

İlçemizde milli değerlerimizle ilgili olan Çanakkale Zaferi konulu iki konferans, bir kez de tiyatro tertip ettik. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümünde O’nu anlatan konferans düzenledik. Davetlere ayrım yapmadan katıldık.

Yukarıda sıraladığım faaliyetleri, devletin bağımsızlığını ve bütünlüğünü göz önünde bulundurarak ‘Türkiye sevdamız, ekmek için kavgamız’ diyerek, gücünü kamu çalışanlarından alan, nabza göre şerbet vermeden, devrin adamı değil her daim adam olarak, kendi tüzüğüne göre, başta kamu çalışanları olmak üzere dul ve yetimlerin haklarını savunan bir sendikacılık anlayışıyla sürdürdüm. Bu faaliyetlerime destek veren, sayan ilçe temsilcilerimize huzurlarınızda teşekkür eder, saygılar sunarım.

Kıymetli arkadaşlarım; her çalışanın arzu ettiği emekli olma hayali bana da nasip oldu. Rabbim bütün çalışanlara sağlıklı, huzurlu emeklilik yaşamı nasip etsin.

Yeni Türk Büro-Sen ilçe temsilcimiz olan sayın Nihat Genç’e görevi devretmenin mutluluğunu yaşıyorum. Sayın başkanıma hayırlı olsun. Hakkınızı helal edin.”

Türk Büro-Sen Anamur Temsilciliği görevini devralan Nihat Genç de Kutlu’ya hizmetleri için teşekkür ederek, “Kendisinin tecrübelerinden faydalanmaya devam edeceğiz. Sendikal faaliyetlerimizi her zaman olduğu gibi üyelerimizin sorunlarının çözümü için kararlılıkla sürdüreceğiz” diye konuştu.gündem005 gündem007 gündem008 gündem009 gündem010 gündem011 gündem012 gündem014 gündem015 gündem016 gündem017

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com