logo

Anamur Reklam

TÜRKAV ANAMUR ŞUBESİ “İSTİKLAL MARŞINI EZBERE GÜZEL OKUMA”YARIŞMASI’NIN ÖN ELEMESİNİ YAPTI

    anamurgundem.com012   TÜRKAV” İstiklal Marşını Güzel Okuma “yarışması’nın ön elemesini yaptı. Konu hakkında bir basın bildirisi yayınlayan TÜRKAV Anamur Şube Başkanı Mehmet Gümüş, “12 mart 1921  İstiklal Marşının Kabulü “münasebetiyle, 04 Mart 2017 Cumartesi günü saat   .09:30 `da  Anamur  Belediye Meclis salonunda  jüri önünde ,Ortaokul ve Lise Kategorisinde yaklaşık 80 kişi civarında   öğrencimiz Ön elemeye katıldı.

Hepimizin çok yakından tanıdığı Jüri Üyelerimizden  , Edebiyat Öğretmenimiz Aydın  DOLUOĞLU Başkanlığında,Çınar ARIKAN , İlknur DUMAN  ve Elif AYHAN hanım efendinin salondaki yerlerini almalarıyla proğrama geçildi. Çok sayıdaki Öğrenci velilerimizin katılıdığı gözlendi.yarışma proğramına.Saygı duruşu ve istiklal marşının söylenmesi ile başladı. .

 TÜRKAV Anamur Şube Başkanı Mehmet Gümüş,Bir açılış konosması yaptı.

Gümüş, katılımcıları selamlayarak söze başladı.Amacımız: yarışmaya katılan öğrencilerimiz arasında bir rakabet ortamı oluşturmak değil,tam tersine, yarınlarımızı teslim edeceğimiz evlatlarımıza,1921 Yılında, Şanlı Bayrağımızın ve Kahraman Türk Milletimizin simgesi olan,M.AKİF ERSOY`un yazdığı ,İstiklal Marşı`nın milli marş olarak TBMM`de kabulünün 96.yıl dönümü münasebetiyle  de , Milli Şairimiz M.AKİF ERSOY`u   anmak ,Vatan, Millet ,ezan ve Bayrak sevgisini vermek,onlarda özgüven oluşturmak,sahnede kendilerini ifade etme imkanını vermek,güzel Türkçemizi güzel ve düzgün kullanma yeteneğini kazandırmak , geçmişle gelecek arasında tarihi,milli  ve manevi bir köprü oluşturmak ve birde Türkav Anamur Şubemizi sizlere tanıtmak.

GÜMÜŞ: yarışmaya katılan herkese teşekkür etti.Öğrencilerimize bunun bir yarışma olduğunu doğasında kazanan ve kaybeden tarafların olacağını, kaybeden öğrencilerimizin de kendilerini üzmemesi gerektiğini, bunun medeni bir cesaret olduğunu,hatta kazanan öğrencilerimizin de centilmence tebrik edilmesi gerektiğini  ,buradan ayrılırken,temel değerlerimizi yaşatmanın mutluluğu içerisinde ayrılmamız gerektiğini söyledi. GÜMÜŞ:JÜRİ Başkanı ve  Üyelerine, Yarışmaya katılacak bütün öğrencilere başarılar diledi.

 

Ortaöğretim ve Lise kategorisinde ön elemeye katılan Öğrencilerimiz; 11.Mart 2017 Cumartesi günü saat 19:30’’da  ANAMUR BELEDİYESİ KAŞDİŞLEN KÜLTÜR MERKEZİNDE  yapılacak olan final yarışmasında yerlerini alabilmek için seyircilerimizin önünde  kıyasıya yarıştılar.saat 17:00 da sona eren yarışma,Jüri üyelerimizin  finale kalan öğrencilerimizi belirlemeleriyle sona erdi.

 

   Finale kalan Öğrencilerimiz aşağıdaki gibidir

   ORTAÖĞRETİM KATEGORİSİNDE:(Puan Sıralamasına göre)

1- Mustafa Barış PINAR

2-Büşra BUĞDAY

3-Süheyla Yıldız DÜRÜS

4-Hale Nur KERBALİ

5-Esma Nur ALÇIN

6-Hatice Nida ÇİÇEKANA

7-Nisanur ŞEREF

8-Hatem Büşra KERBALİ

9-Fatma ARS

10-Mürüvvet AYDIN

    LİSE KATEGORİSİNDE:(Puan sıralamasına göre)

1-Celal Berk ÇETİN

2- Rabia Seyda KAR

3-Talha AKGÜN

4-Onur UÇAR

5-Yasemin TOPRAK

6-Fatma Nazan OKTAN

7-Mehmet AKÇA

8-Asena İPEK

9- Sude Gül ŞİRİN

10-Ali Rıza SARI

       Türkav başakanı Mehmet GÜMÜŞ,yarışmaya katılan bütün öğrencilere katılım belgesi verdi.Ayrıca her türlü yardım ve destek noktasında  yardımını esirgemeyen Anamur Belediye Başkanına ve tüm  çalışanlarına, Türkav yönetim kurulu üyelerine teşekkür eti  

GÜMÜŞ,

11 MART 2017 Cumartesi günü, bizleri yaşatan, kıymet verdiğimiz temel değerlerimiz aşkına, ANAMUR BELEDİYESİ KAŞDİŞLEN KÜLTÜR MERKEZİNDE, akşam saat 19:30’da başlayacak olan “FİNAL”Yarışmasına bütün Anamurlu vatandaşlarımızı, öğrencilerimizi yalnız bırakmamaya davet etti.anamurgundem.com013 anamurgundem.com014 anamurgundem.com015 anamurgundem.com016 anamurgundem.com017 anamurgundem.com018 anamurgundem.com019 anamurgundem.com020 anamurgundem.com021 anamurgundem.com022 anamurgundem.com023 anamurgundem.com024 anamurgundem.com025 anamurgundem.com026 anamurgundem.com027 anamurgundem.com028 anamurgundem.com029 anamurgundem.com030 anamurgundem.com031 anamurgundem.com032 anamurgundem.com033 anamurgundem.com034 anamurgundem.com035 anamurgundem.com036 anamurgundem.com037 anamurgundem.com038 anamurgundem.com039

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com