logo

Anamur Reklam

TYP Kapsamında Okullara 10 Bin Güvenlik Görevlisi Alımı Yapılacak

Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu TYP kapsamında işçi ve personel alımları hakkında açıklama yaptı. Bakan Sarıeroğlu okullarda görev yapmak üzere 10 bin güvenlik görevlisi alımı yapılacağını açıkladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, servis aracı şoförlüğü yeterlilik belgelendirme protokolünün imza töreninde açıklamalarda bulundu. Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) ile TESK arasında yetkilendirme protokolü imzalanırken, Çalışma Bakanı Sarıeroğlu TYP kapsamında işçi alımlarına değindi. Bu kapsamda okullara güvenlik görevlisi alınacağını ifade etti.

“Okullara 10 bin güvenlik görevlisi alımı yapılacak.” Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu, İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı ile ortak çalışma yapıldığını belirtti. Buna göre toplum yararına çalışma programı (TYP) kapsamında, belirlenen okullarda görev yapmak üzere 10 bin güvenlik görevlisi alınacak. Sertifikalı ve belgeli, güvenlik görevlisi olmak için gerekli niteliklere ve eğitime sahip adaylar istihdam edilebilecek.

Çalışma Bakanı Sarıeroğlu, okullara güvenlik görevlisi alınarak gençlerin ve çocukların kötü alışkanlıklardan uzak tutulmasının, okul çevresindeki tehlikelerden korunmasının amaçlandığını ifade etti. Bakan Sarıeroğlu ayrıca tüm illerde toplam 40 bin hizmetlinin de TYP kapsamında okullarda görev alacağını açıkladı.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com