logo

Anamur Reklam

Uğur Okulları’ndan duygulandıran program

Anamur Uğur Okulları. 18 Mart Çanakkale Zaferinin 103.yıl dönümü ve Şehitleri Anma Günü programı düzenledi.

Kültür Merkezinde yapılan Şehitleri Anma Programında Uğur’un öğrencileri canlandırdıkları Çanakkale Destanı ile katılımcılara duygulu anlar yaşattılar.
Salonun girişinde  Anamurlu şehitlerin adlarının bulunduğu şehitlik  oluşturulması,  etkinliğe  katılan, Şehit ailelerini, gazi ve yakınlarını mutlu etti
Programa, Anamur Kaymakamı Mehmet Kurdoğlu, Garnizon Komutanı Albay Şaban Delioğlu,  Belediye Başkanı Mehmet Türe, Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener,  Emniyet Müdürü  Mehmet Güngör, Jandarma Bölük Komutanı Binbaşı Serdar Cangökçe, MEÜ Anamur Meslek Yüksekokulu Müdürü Gürkan Temiz, Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti temsilcileri, öğretmen ve veliler katıldı.

Uğur Okulları Kurucusu Abit Eski, Uğur Okulları Ailesi olarak, tüm şehitleri minnet ve şükranla andıklarını söylediği konuşmasında, şunları söyledi:

“Sizlere siperleri, gemileri, birlikleri, tüfekleri anlatmayacağım. Onu az sonra size öğrencilerimizin en iyi şekilde anlatacağından şüphem yok. Ben size 15 yaşında toprağa düşen o gençler ile bugünün gençlerinden bahsedeceğim. Bizler tarihimizden aldığımız güçle yeri gelince yine tarihi için bu toprağa düşecek nesiller için varız. Ama bugün gençlerimiz, evlatlarımız daha büyük bir savaşın içinde. Medeniyetler savaşının.
Mustafa Kemal Atatürk’ün harp meydanındaki savaşlar bittikten sonra yanındakilere dönüp dediği gibi asıl savaş şimdi başlıyor. Bu savaş bilgiyle, teknolojiyle gerçekleştiriliyor.
Bizler asker değiliz ama ülkenin en büyük ordusunu yetiştiren eğitim ordusunu yetiştirecek komutanlarız. Şimdi hem bize hem de bu eğitim neferlerine çok iş düşmektedir. Bizler içinde bulunduğumuz koşullarla bu savaşa gençlerimizi en iyi şekilde hazırlıyoruz. Atalarımızın, şehitlerimizin bizlere bıraktığı bu mirası, korumak için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Ve bizler tarihte olduğu gibi yine bu savaşta galip geleceğiz.

Bunun için hem bizim hem de gençlerimizin yılmadan, yorulmadan çalışması gerekmektedir. Atamızın dediği gibi “Bütün ümidimiz gençliktedir.”

Çanakkale’yi Çanakkale yapan gelenler değil, onları orada karşılayan ruhtu. O öyle bir ruhtu ki çelik ve barut, inancın ve imanın azmi karşısında yenik düşmüştür. O öyle bir ruhtu ki esir yaşamaktansa, özgür ölmeyi yeğlerim diyen insanların ruhuydu.
Bizler şimdi o ruhun taşıyıcılarıyız. O ruhla yoğrulduk o ruhla gençlerimizi yoğuracağız. Bizim gayemiz vatanına, milletine, bayrağına bağlı imanlı, kültürlü, bilgili nesiller yetiştirmektir. Biz bu amaçla yola çıktık ve bu amacı gerçekleştirmek için çalışıyoruz.”

Eski, Çanakkale Zaferi’nin 103. yılı nedeniyle düzenledikleri etkinliğe emek  veren,
Garnizon Komutanı Albay Şaban Delioğlu’na, Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan’a, Uğur  Okulları müdürleri Şerife Özilice ve Kadir Uysal’a, Kurum öğretmenleri Adil Kurtulgan, Yüksel Taşkölgesi, Gülşen Eski, Emel Kaya, Lale Tartan, Çağdaş Demir’e ve emeği geçen tüm öğrencilere teşekkür etti.
Canlandırdıkları rollerle davetlilerin ayakta alkışladığı öğrenciler, etkinliğin sonunda sahneye çıkarak salonda bulunanları hep birlikte selamladılar.24 Mart 2018032 24 Mart 2018033 24 Mart 2018034

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com