logo

Anamur Reklam

Ülkücü Şehit Lütfi Özdemir Anıldı

Ebediyete İntikal’inin 38. Senesinde Ülkücü Şehit Lütfi Özdemir Anıldı.

1979 yılında Ankara’da sınav döneminde, ders çalışırken evin penceresinden otomatik silahlarla ateş açılarak şehit edilen Lütfi Özdemir’in 38. ölüm yıl dönümünde Şehit Lütfi Özdemir Spor Kompleksinde rahmet ile anıldı.

Anma törenine Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, Ülkücü Şehit Lütfi Özdemir’in ağabeyi Latif Özdemir, Kalınören Mahalle Muhtarı Sezai Ulu, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları, Lütfi Özdemir’in akrabaları ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan anma Töreni’nin ardından Ülkücü Şehit Lütfi Özdemir’i anlatan belgesel ile devam etti. Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Kara tarafından Lütfi Özdemir’in özgeçmişinin okunmasının ardından Anamur Belediyesi Din Görevlisi İmam Yalçın Şahin, TÜRKAV Anamur Şube Başkanı İmam Mehmet Gümüş ve Halis Şahin tarafından Ülkücü Şehidimiz Lütfü Özdemir’in ruhuna Kuranı Kerim okundu dualar edildi.

Programda konuşan Latif Özdemir, burada sadece Lütfi Özdemir’i anmak için değil tüm şehitlerimizi anmak için burada toplandıklarını ifade ederek programa katılan herkese teşekkür etti. Latif Özdemir’in konuşmasının ardından söz alan Başkan Mehmet Türe, bugün mütevazı bir anma töreni düzenlediklerini belirterek “Sadece Lütfi Özdemir ağabeyimiz değil Ülkücü Şehit Yunus Topöz, Ahmet Durmaz, Anamurlu 14 Terörle mücadele şehidi ve tüm şehitleri rahmet ile anıyoruz. Bir daha ki yıllarda başta Lütfi Özdemir ağabeyimiz olmak üzere diğer iki ülkücü şehidimizi de dâhil ederek onların adına bir futbol, voleybol, tekvando turnuvaları, onları anlatan tiyatro gösterisi ve şiir yarışması ile güzel bir anma programını teşkilatımız ve ülkü ocaklarımız ile birlikte geleneksel hale getirmeyi istiyorum.” dedi. Başkan Türe programa katılan herkese teşekkür etti.

Konuşmaların ardından anma töreni sona erdigündem045 gündem046 gündem047 gündem048.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com