logo

Anamur Reklam

Vakıfbank Atatürk Ortaokulu 23 Nisan şenliği düzenledi

resim035Vakıfbank Atatürk Ortaokulu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla

Okul bahçesinde düzenlediği şenliğe ilgi yoğun oldu

Vakıfbank Atatürk Ortaokulu tarafından yürütülmekte olan “El ele olalım, el olmayalım” projesi kapsamında Hakkari Yüksekova Dilektaşı Köyü İlk ve Ortaokulu öğrencileri kardeş okulları ile birlikte 23 Nisan’ı kutlamak üzere geldiği Anamur’da dolu dolu günler geçirdiler.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan şenlikte birer konuşma yapan Vakıfbank Atatürk Ortaokulu Müdürü Mustafa Cengiz ve Hakkari Yüksekova Dilektaşı Köyü İlk ve Ortaokulu Müdürü Yılmaz Kanat proje hakkında bilgiler verdiler.

Daha sonra Hakkari Yüksekova Dilektaşı Köyü İlk ve Ortaokulu öğrencilerinden Nurullah İlhan “23 Nisan” adlı şiiri okudu ve 3. Sınıflar 23 Nisan korosu sahne aldı. Yine Hakkari Yüksekova Dilektaşı Köyü İlk ve Ortaokulu öğrencilerinden Gülhan İlhan şarkı söyledi ve şenliğin devamında müzikli oyunlar yer aldı. Hakkari İl birincisi olan Dilektaşı Köyü İlk ve Ortaokulu halk oyunları ekibi Hakkari yöresine ait halk oyunu gösterisi tüm katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı.

Şenlikte şiirler, şarkılar, gösteriler, oyunların yer aldı ve programın sonunda Vakıfbank Atatürk Ortaokulu ve Hakkari Yüksekova Dilektaşı Köyü İlk ve Ortaokulu öğrencileri birlikte sahne alarak “Sev Kardeşim” isimli şarkıyı seslendirdi.katılımcılar ayakta alkışladı.resim036resim037

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com